Muş’ta, son günlerde etkili olan sağanak yağışın yanı sıra dolu da etkili oldu.
Muş’ta, son günlerde etkili olan sağanak yağışın yanı sıra dolu da etkili oldu.
Kızılağaç Beldesinde yağan dolunun arasına karışan ve yere düştüğünde erimediği fark edilen garip cisimler ise dikkat çekti.
Sabah uyandıklarında evlerinin etrafında söz konusu cisimleri gören yurttaşlar, olayın uzmanlarca incelenmesini istedi.
Nimet Tekin isimli yurttaş, “Geçtiğimiz sabah kalktığımızda evin etrafında doluya benzer cisimler gördük. Dikkatli baktığımızda dolu olmadığını anladık. Çocuklarla beraber toplamaya başladık. Doluya benzer ama yabancı bir cisim. Bunun incelenmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.
Muş’a plastik dolunun yağdığını öne süren Abdullah Tekin ise, “Akşama doğru dolu yağışı etkili oldu. Ondan sonra doluya benzer cisimler bulduk. Bu cisimlerin doluya benzediğini, fakat doludan farklı olarak erimediğini tespit ettik” ifadelerini kullandı.