Mustafa Cengiz'den Ali Koç'un teklifine yanıt!

Mustafa Cengiz'den Ali Koç'un teklifine yanıt!
Basın toplantısında Ali Koç'un canlı yayın çağrısına yanıt veren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, "Madem teklif var, er meydanından kaçılmaz" ifadelerini kullandı.

Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, derbi öncesi Fenerbahçe Başkanı Ali Koç'un açıklamalarını değerlendirdi. Cengiz, Ali Koç'u standart bir tavır takınmamakla suçlayarak, "Hem 'hakemler de insandır' diye bildiri hazırlayacaksınız. Sonrasında da hakemleri suçlayacaksınız" ifadesini kullandı.

Mustafa Cengiz, Kadıköy'de Fenerbahçe yönetiminden bir karşılama beklemediklerini de söyleyerek, "İki yıldır, oraya gidiyoruz, hiç karşılanmadık" dedi.

Mustafa Cengiz'in açıklamaları şöyle:

"Dünkü açıklamalarda, PR çalışması yaparak, federasyonu nasıl etkilerim ve maçı alırım algısı hissettim. Bir maçı almak için ulusal bir kurulu, o kurum içindeki yöneticileri zan altına bırakarak ve tüm hakem camiasını zan altına bırakarak ne elde edebilirsiniz.

Ben hakemin bizim lehimize hata yapmasını kesinlikle istemem. Ben böyle kazanmayı istemem. Saatlerce konuşmak hiçbir fayda sağlamaz."

'EYYAMCILIK VE KORKAKLIK'

"Geçmişte Kadıköy'de bir yan hakemin başına gelen yabancı cisim yüzünden maç 1 saat bekledi. Bu maçı ertelemeyen hakem bu hareketle, eyyamcılığı ve korkaklığı aktardılar. Ben hakemlerden cesaret istiyorum. Bunun editörü hakemlerden şikayet eden arkadaş. Hakemlere saldıramazsınız. Bizde hakemleri eleştirdik, çünkü bazıları artık yıpranmıştı. Bu hakemlerin sahneden çekilmesini istiyoruz ve bunu yine Riva'da son toplantıda bildirdik. Artık sahneyi genç hakemlere bırakmamız lazım. Adil olmanız gerekiyor."

'ALİ KOÇ'UN TEKLİFİ'

"İki televizyon kurumundan davet aldım. Ben katılırım dedim. Madem böyle bir teklif var. Er meydanından kaçılmaz. Zevkle gelirim. Ama karşı tarafa da saygı gerek. Diğer başkanlar uygun mu? Alternatif saatler vermek durumundasınız. Saati ve günü uygunsa olur. Diğer başkanlar adına konuşamam. Burada evet derim, diğer başkanlara ayıp olur. Orada mı olur, nerede olur bilemiyorum."

'BU İSTATİSTİK BİR GÜN KIRILACAK'

"İki yıldır Kadıköy'e gidiyoruz ama karşılandığımızı hatırlamıyoruz. Fenerbahçe seyircisi ve camiası centilmendir, zaten gittiğimiz zaman bir sıkıntı yaşamadık. Biz 14 yıl şampiyonluk görmedik Kadıköy'de 20 yıl oldu kazanamadık. Bu istatistik bir gün kırılacak. Bize nasip olur, başka arkadaşımıza nasip olur bilemiyorum. İnşallah pazar günü bu istatistik kırılır."

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş