Nadira Kadirova soruşturması Meclis gündeminde

Nadira Kadirova soruşturması Meclis gündeminde
İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Özbek vatandaşı Nadira Kadirova’nın AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde hayatını kaybetmesi sonrası çıkan iddiaları ve soruşturmayla ilgili gelişmeleri Meclis gündemine taşıdı.

AKP İstanbul Milletvekili Şirin Ünal’ın evinde çalışan Özbek vatandaşı Nadira Kadirova’nın, Ünal’ın evinde hayatını kaybetmesi ve sonrasında çıkan iddialar Meclis gündemine taşındı. İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, Kadiova’nın ölümü sonrası ortaya çıkan bazı gelişmelerin ‘Şüphe uyandırıcı olduğunu belirterek, soruşturma ile ilgili gelişmeleri İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya sordu.

İYİ Parti Antalya Milletvekili Feridun Bahşi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şu ifadeleri kullandı:

“Medyaya yansıyan haberlere göre; Özbek vatandaşı Nadira Kadirova, bakıcı olarak çalıştığı Adalet ve Kalkınma Partisi İstanbul milletvekili Şirin Ünal'ın Ankara'daki evinde, 23 Eylül akşamı yaşamını yitirmiştir. Ankara Emniyet Müdürlüğü, olayın 'silahla gerçekleştirilmiş bir intihar' olduğunu açıklamıştır.

Nadira Kadirova'nın yakın bir arkadaşı, olaydan önce genç kadının kendisine, milletvekili Ünal'ın tacizine uğradığını ve kendini öldürmeyi düşündüğünü söylediğini belirtmiştir. Ölüm ardından yürütülen soruşturma kapsamında yaşanan bazı gelişmeler kamuoyunun büyük bir bölümü tarafından "şüphe uyandırıcı" bulunmuştur.

Buna göre;

1-Nadira’nın cesedi üzerinde otopsi yapılmış mıdır?

2-Vucütta kaç mermi yarası vardır?

3-Evde başka çalışan var mıdır?

4-Başta Ak partili Milletvekili Şirin olmak üzere Nadira ve evde varsa başka çalışanların el svapları alınmış mıdır?

5-Soruşturma devam etmekte midir?

6-Yapılan soruşturmada şüpheliler kimlerdir? Milletvekili Şirin Ünal şüpheli midir?

7-Milletvekili Şirin Ünal silahını evinde nerede muhafaza etmektedir?

8-Silahını açıkta bırakarak bir başkası tarafından kullanılması ve ölüme sebebiyet vermesi sebebiyle ayrı soruşturma yürütülmekte midir?

9-Nadira’nın cesedi kamuoyuna yansıdığı kadarıyla inceleme yapılmadan gönderilmiştir. Kamuoyunun yakından takip ettiği konu ile ilgili bir açıklama yapılacak mıdır?

10-Nadira Kadirova’nın arkadaşı Leyla Niyazova ile son gün olan görüşmesinin telefon kayıtları istenmiş midir?

11-Ankara Emniyet Müdürlüğü’nün olay ile ilgili hüküm vererek yargıyı etkileme yetkisi bulunmakta mıdır?”

İlgili Haberler
Şirin Ünal ilk kez konuştu: "Nadira Kadirova..."
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş