Ne olacak bu Amerika'nın hali; kaç parçaya bölünecek?

A+A-
Arslan BULUT

Rus Dışişleri Bakanlığı Diplomasi Akademisi Başkanı Prof. İgor Panarin, Amerika’nın geleceğini masaya yatırdı ve “Bu kriz Amerika’yı bölecek... Dünya üzerinde hiçbir ağırlığı kalmayan Amerika Birleşik Devletleri kendi sınırları içinde de otoriteyi kaybedecek, 10 yıl içinde bölünecek ve yerine 6 bağımsız devlet kurulacak...” dedi.
Konu ile ilgili haberlerde “10 yıl önce dünyanın büyük bir ekonomik krize doğru gittiğini ve ABD’nin otoritesini kaybedeceğini söyledikten sonra dünyada büyük ün yapan Panarin, şimdi de bu ekonomik krizin Amerika’yı böleceğini söyledi” deniliyor!

* * *

Hayret, bu adam bu kadar ünlüydü de niye çoğumuz adını ilk defa duyuyoruz. Hem sonra Amerikan ekonomisinin çöküşe doğru gittiğini, doların kullanımından vazgeçilmesi oranında bu çöküşün hızlanacağını biz kaç defa yazdık. Türkiye’de herkes bu yazdıklarımızı komplo teorisi diye yorumladı. Aslında öngörülere komplo teorisi demek bir komplonun parçası olmaktır ama o feraset kaç kişide var?
Ayrıca Türkiye’yi bölünmüş gösteren Amerikan kaynaklı haritalara karşı “Türklerin çizeceği haritalar” diye yol da gösterdik. Nitekim internette bazı gruplar bölünmüş Amerika haritaları hazırladı. Tabii bu tür faaliyetleri, stratejik araştırma kuruluşu adı altındaki yarı resmi kuruluşların yapması gerekirdi ki dünyada yankı bulsun. Nihayet bu işi bir Rus uzman yaptı! Şimdi biraz da Amerikalılar düşünsün!

* * *


Panarin’in, ABD’nin bölünmesiyle ilgili ifadelerini Vatan’ın haberinden şöyle bir daha okuyalım. 
 “Ekonomik kriz daha da kötüleşecek. Milyonlarca insan tasarruflarını ve işini kaybedecek. İşsizlik ve hayat pahalılığı artacak. Büyük şirketlerin çökmesiyle kentler işsiz ordusuyla dolacak. Zengin eyaletler ve fakirler arasındaki uçurum artacak. Bir süre sonra bağımsızlık lafları edilecek. Şimdi ABD’yi birlikte tutan tek nokta Obama... Ama onun da mart ayında hiçbir şey yapamadığı ortaya çıkacak.”
Panarin’e göre ABD’den çıkacak 6 bağımsız ülke şöyle:
1- Pasifik kıyısı: Artan Çinli nüfusu nedeniyle yeni süper güç Çin’den de destek alacak.
2- Güney kıyısı: Hispanikler kendi devletini isteyecek. Belki Meksika’ya bile bağlanabilirler.
3- Teksas: Petrol zenginleri. Bu eyalette zaten Obama’ya düşmanlar. Ayrıca yıllardır bağımsızlık istiyorlar.
4- Atlantik kıyısı: Buradaki eyaletler daha zengin, daha entellektüel. Kendilerini ortalama bir ABD’li olarak görmüyorlar. Avrupa elitlerine daha yakınlar.
5- Kızılderililer ve etnik Amerikalılar dünyanın da desteğini alıp kendi ülkelerini kuracaklar.
6- Kuzey eyaletler, özellikle Kanada’nın desteğini alacaklar. 

* * *


İşte böyle; Türkiye Cumhuriyeti’nin temeli yüksek Türk kültürüdür ve takip ettiği ana siyaset  “Yurtta barış, cihanda barış”tır. Misyoner okullarında Ermeni, Rum, Bulgar ve Arap isyancı yetiştirerek Osmanlı’yı çökerttikten sonra daha gelişmiş yöntemlerle Kürt isyancı yetiştirerek Türkiye’yi de çözebileceğini zanneden Batılı veya Doğulu kim varsa bilmeli ki Türk Milleti, Tanrıkut Mete’nin, Atilla’nın, Bilge Kağan’ın, Cengiz Han’ın, Kanuni Sultan Süleyman’ın çizdiği haritaların daha büyüğünü çizmekten aciz değildir.
Çökertmek için ister siyasi, ister zihni, isterse genetik harita çizsinler; Türklerin de çizeceği haritalar var.
Zaman haritası gibi, enerji haritası gibi, düşünce haritası gibi...
Esasen, büyük haritayı Atatürk çizmiştir.
Türkiye Cumhuriyeti, o haritanın çekirdeğidir sadece!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları