Necdet Özel FETÖ Araştırma Komisyonu'na çağırıldı

Necdet Özel FETÖ Araştırma Komisyonu'na çağırıldı
Araştırma Komisyonu'na gelmeyi reddeden Eski Genelkurmay Başkanı Özel, tekrar komisyona davet edildi. Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşener'den de Özel'in kendisiyle ilgili eleştirilerine cevap geldi.

TBMM FETÖ'nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Reşat Petek, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel'in komisyona katılmayıp, bir gazeteye açıklamada bulunmasının komisyon tarafından uygun görülmediğini belirterek, "Buraya gelmesini temenni ediyoruz ve kendisini tekrar davet ediyoruz" dedi.

KOŞANER'DEN CEVAP GELDİ

Eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner de, Necdet Özel'in "ben kaçmadım, kaçsaydım 2011'de kaçardım" sözlerine cevap verdi.

Koşaner, “Suçlayıcı ifadeleri yakışıksız buldum. Şartlar değişmediği halde görevde kaldı. Görevden ayrılmayanlara hiçbir telkinde bulunmadım. Mağdur arkadaşların durumunu algılama tarzımız farklı” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Eski Genelkurmay Başkanı Hilmi Özkök ve Işık Koşaner'i dinleyen TBMM FETÖ ve 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu'nun davetliler listesinde eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Necdet Özel de var. Geçen hafta dinlenilmesi planlanan Özel, komisyona mektup yazarak, “Komisyonunuzun çalışmalarına katkıda bulunabilmem için konuyla ilgili olarak tüm sorularınızın tarafıma lütfedilip yazılı olarak bildirilmesi halinde yanıtları komisyonunuza takdim edeceğimi bilgilerinize sunarım” dedi.

NECDET ÖZEL NE DEMİŞTİ?

Komisyon üyeleri ise Özel’in bu talebine tepki gösterdi. Üyeler, Özel'i 'komisyondan kaçmakla' suçladılar ve siyaseten aklanması için gelmesi gerekir gibi yorumlar yapıldı.

Hürriyet yazarı Fikret Bila, yaşanan durumu Necdet Özel'e sordu ve cevabını bugünkü köşesine taşıdı. Özel'in 'kaçma' suçlamasına verdiği yanıt ise eski Genelkurmay Başkanı Işık Koşaner'in tepkisini çekti. Özel o yanıtta, "Kaçmak ne demek. Niye kaçayım. Kaçacak olsam 2011'de kaçardım. Ben elini taşın altına koymuş biriyim. O dönem gidenler gibi yapmadım, görevi üstlendim ve elimi taşın altına koydum. Ben yasaya, usule uygun bir dilekçe verdim, konuyu nerelere getirdiler" dedi.

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.