"Neden bu haldeyiz"in cevabı!

A+A-
Arslan BULUT

Türkiye ile ilgili asıl gerçeği Cemil Çiçek söyledi. Çiçek, "Neden bu haldeyiz"in cevabını verdi:

"Bu ülke, siyaseten ve dinen kandırılmışlar ülkesi. Dinen kandırıldığını gördük. Kendi Meclis'ini bombalayacak kadar, kendi insanına kurşun sıkacak kadar zalimleşiyor. Böyle bir insan tipine hangi demokrasiyi, modeli getirirseniz getirin, bunu hak etmez. Cennete gitmek için bir efendi hazreti bekliyoruz. Dünyadaki sıkıntılarımızdan kurtulmak için de bir kahraman bekliyoruz. 150 sene sonra hâlâ iki cihanda bizi kurtaracak tek adamlar arıyoruz. Gelişmiş Avrupa ülkelerine bakalım. Kahraman mı arıyorlar? Cennete gitmek için bir adam, dünyadaki sıkıntılarımızı çözmek için bir adam... Türkiye'nin bu aymazlıktan ve kolaycılıktan kurtulması lâzım..."

***

Cemil Çiçek, bunları söylerken Anayasa değişikliği hakkında, "Her şeyden önce, kimilerinin öne sürdüğü gibi bu bir rejim değişikliği değil; Anayasa'nın ilk dört maddesi yerinde duruyor." diyerek önce kendisini kandırıyor sonra da toplumu...

Yasama, yürütme ve yargıyı oluşturmak için bütün yetkiler bir kişiye verilirse bu bir rejim değişikliği olmuyor mu? Milletvekili adaylarını, bakanları, yüksek yargı mensuplarını, rektörleri, komutanları bir kişi seçecek, rejim değişmemiş olacak öyle mi? Üstelik siyasi kadronun yargılanmasını imkânsız kılarak neredeyse ömür boyu dokunulmazlık vereceksin, rejim değişmemiş olacak öyle mi? Cumhurbaşkanına devletin idari yapısını kararnameyle değiştirme yetkisi vereceksin, rejim değişmemiş olacak öyle mi?

Tayyip Erdoğan'a tek adam yetkisi vererek Türkiye'nin kurtulacağını öne sürmek, halkı aldatmak değil mi? Halkın neredeyse yarısı, bu konuda da kandırılmaya hazır değil mi?

***

Tayyip Erdoğan ise İstanbul ve Kayseri'deki bombalı saldırıların Suriye'deki gelişmelerden bağımsız olmadığını söyledi. Erdoğan, "Saldırıların gayesi Türkiye'ye çelme takmak. Millî seferberlik ruhu ile mücadele edeceğiz" dedi.

Bu doğru tespitleri yapmak için 15 Temmuz ve sonrası meydana gelen terör olaylarının yaşanması mı gerekiyordu?

Biz bugüne kadar "Suriye'nin rejimini değiştirmek, Türkiye'nin rejimin değiştirilmesine sebep olur" demiyor muyduk?

Türkiye böyle büyük bir tehdit altındayken, fırsattan istifade rejimi değiştirmekte ısrar ediyorlar? Bir taraftan bombalar patlıyor, 20'li yaşlardaki çocuklarımızı kaybediyoruz, diğer taraftan da yangından mal kaçırır gibi Anayasa değiştirilmek isteniyor. Üstelik bu değişikliğin, yönetimde istikrar getireceği ileri sürülüyor. Türkiye'yi 14 yıldır, parlamenter sistem içinde aynı iktidar yönetiyor... Daha nasıl bir istikrar isteniyor? Menderes, Demirel, Özal ve Erdoğan dönemleri parlamenter sistem içinde yaşanmadı mı?

Bu da tam bir aldatma değil mi?

***

Türkiye sadece siyaseten ve dinen mi kandırılıyor? Halkın kandırılmadığı tek bir alan var mı?

Hani Karadeniz yaylalarında "yeşil yol" yapılacaktı? Bunun için yaylalar arasındaki toprak yollar ve her yaylayı şehre bağlayan yollar genişletilirken, asırlık ağaçlar kesiliyor, orman içlerine canlıları yok edecek yüksek gerilim hatları çekiliyor ve bunlar için de ayrıca yollar açılıyor, ormanlar yağmalanıyordu! Bütün ormanlarda maden arama ruhsatları verilmiş durumda, şirketler işaret bekliyordu.

Tayyip Erdoğan, Katar Emiri ve heyetine helikopterlerle yaklaşık bir saat Trabzon yaylaları üzerinde neden tur attırdı?  "Bölgede kış turizmi yapılabilecek alanları havadan incelediler" deniliyor!

Kimin toprağını kime veriyorsunuz? Neden bu projeler halktan saklandı da şimdi ortaya çıkıyor? Oysa hiçbir kazanç, ormanlardan büyük bir servet değildir. Ormanları katlederek yapılan işin adını "yeşil yol" koymak, halkı aldatmak değil mi?

  • Yorumlar 39
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Yazarın Diğer Yazıları