'Normalleşme' diyorlar ama...

A+A-
Altemur KILIÇ

“Darbe mi dediniz?..” Başta Hava Kuvvetleri eski Komutanı emekli Orgeneral İbrahim Fırtına, Deniz Kuvvetleri eski Komutanı emekli Oramiral Özden Örnek ve l. Ordu eski Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan, ceman 50 kişi gözaltına alındı.
Kendi ordularından düşman ordularından fazla korkanlar, zafer çığlıkları atıyorlar... Bu elim manzara, aramızdaki doldurulamaz uçurumun, özetidir!

Eşi görülmedi
Herhalde dünya tarihinde eşi ancak Hitler Almanya’sında, “Generaller gecesinde”, Sovyet Rusya’da, Stalin’in “Halk”  Mahkemelerinde ve Türkiye’de de, 1960’da bütün dengeleri alt üst eden ve bugünkü musibetlerin de kaynağı olan 27 Mayıs gerçek darbesinde görüldü...

Masal
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan  “olağan şüphelilerin” tutuklandıklarını, Madrid’de bir konuşma yaparken, eline tutuşturulan nottan öğrenmiş! Bu da gene, iyi “ayarlanmış bir mizansen”. Erdoğan “Yargı istedi, yürütme yaptı... Yargının işine karışamayız” diyor! Böyle büyük bir operasyon yapılacak da, Başbakanın talimatı olmasa da, haberi olmayacak; hiç mümkün mü? Müsaadeleriyle, benim  “Mevlevi Külahıma” anlatsınlar! Kendilerinin “Ergenekon fahri savcısı” olduğu mâlum, “Erzurum-Erzincan ekseni” de, mâlumdan mâlum...
Tutuklamaları duyduğumda, bunları,  “şu sırada kasten yapıyorlar, yarayı kanasın diye kaşıyorlar. Genelkurmayı, askerleri, kasten tahrik ediyorlar” diye düşündüm!

Normalleşme
Mâlum Bülent Arınç ve “tecrübeli” şakşakçılar, Cengiz Çandar ve Hasan Cemal  “Türkiye, sancılı ve sıkıntılı da olsa, demokrasi ve hukuk yolunda, normalleşme süreci yaşıyor” dediler. Cemal daha da açıkladı: “Son defa 28 Şubat’la başladı bu süreç. Post modern darbe ile Erbakan hükümeti devrildi, partisi kapatıldı, Tayyip Erdoğan, hapse atıldı... Birkaç yıl sonra, 2002 yılı Kasım ayı başında Erdoğan’ın partisi tek başına sandıktan çıktı, hükümet oldu... İnanamadılar, allak bullak oldular”.Doğru; “TC allak bullak” oldu ve olmakta berdevam! Buna karşı en büyük engel de TSK! Ve işte devrimlere “karşı devrim” operasyonu!
Bu adamlar “normalleşme” diyorlar ama aslında, Türkiye hiç bu kadar “anormalleşmemişti”!
Doğru, TSK ve cümle Atatürkçüler, AKP’nin iktidarı “demokrasi tramvayı dolusu oylarla” ele geçirmesinden hiç hoşnut olmadık ve haklı çıktık. Anayasa Mahkemesi de AKP’nin, “laikliğe karşı olayların odağı” olduğunu, hükme bağladı!
Şimdiki gelişmeler, “Ergenekon Davalarının” uzantısı; Erdoğan’ın “milletin iradesi” dediği “iktidarını” yerleştirmeye ve bunun karşısındaki güçleri bertaraf etmeye çalışıyor. Son “Generaller-Subaylar” operasyonu da bu planın en önemli parçası!

Olmazlar olurken
Son yıllarda “olamaz, yapılamaz, yapamazlar” dedik durduk ama Mustafa Kemal’in “Bir gün dahi” diye öngördükleri aynen oldu, oluyor! “Yapılamaz” denilenleri yapmaktalar! Mustafa Kemal’den, O’nun Cumhuriyetinden, Türk Ordusundan intikamlarını alıyorlar... Arınç isterse  “tuu” desin, bu son olanlar Türk Ordusuna “baskındır”! Arkadan herhalde muvazzaf Orgeneral Saldıray Berk’i de tutuklamaya kalkışacaklar! O zaman baskın tamam mı olacak? Hayır, baskınlar sürecek! Anayasaya baskın başta!
“Bu gidiş kötü” sözü artık hafif, hatta anlamsız kaldı. Bu “gidişin” sonu felakettir!.. Eğer uyanmazsak, Atatürk Cumhuriyetinin sonudur! O kadar kesin!
Ruhat Mengi  “Aklınızı saklayın aman kaçmasın” diyor... Bunun için de olayları hukuk vb.. tartışmalarıyla perdelemek,  “şeytanın” ayrıntılarıyla uğraşmak, milletçe aklımızı kaçırmamıza yol açar.
Artık hadiseyi dalgalandırmaya da gerek yok; bütün safhalar aşıldı ve “bıçak”  Orduya, Cumhuriyetin omurgasına dayatıldı.
Bu durumda, “siyaset üslubu”, “devlet adamlığı adabı” filan, artık anlamsız kalıyor.
Ben şahsen -bir Türk milliyetçisi vatandaş- yedek ve çağdışı bırakılmış yedek üsteğmen olarak bu son yapılanları kaldıramıyorum... Türk milleti de, Aziz Nesin’in dediği gibi,  “aptal” değilse, kaldıramaz... Türk Ordusunun mensupları da kaldıramaz! O kadar kesin!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları