Nuri Okutan aday olmuyor!

Nuri Okutan aday olmuyor!
İYİ Parti Isparta Milletvekili Nuri Okutan, 24 Haziran seçimlerinde Milletvekili adayı olmayacağını açıkladı.

Nuri Okutan TBMM’de düzenlediği basın toplantısında “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bulunmayacağım. Ancak devletime ve milletime hizmet etmekten asla geri durmayacağım. Hemen söyleyeyim bir yere kaçmıyorum, devletime ve milletime hizmetten çekilmiyorum. Aksine Türkiye’nin kurtulması ve yeni bir geleceğin kurulması için daha fazla çalışmaya milletime söz veriyorum. Kurucusu ve Genel İdare Kurulu Üyesi olduğum İYİ Parti’den hiçbir yere ayrılmıyorum. Milletvekili adayı değilim, sonuna kadar İYİ Parti’liyim” şeklinde konuştu.

Konuşmasına milletine ve devletine borçlu olduğunu belirterek duygusal bir giriş yapan Nuri Okutan, şöyle devam etti: “Bu milletin bir çocuğu olarak devletim benim elimden tuttu, okuttu. Pek çok şerefli makamda milletime hizmet etme imkânı sağladı. Milletim de kendisine ve devletime hizmet için beni milletvekili seçti ve yüce meclise taşıdı. Ben de bulunduğum her yerde, her görevde ve her makamda devletime ve milletime hizmet etmeye çalıştım. Çalıştım ki, devletime ve milletime borcumu ödeyeyim. İnancım odur ki son nefesime kadar çalışsam, devletime ve milletime olan borcumu ödeyemem. Allah’ın izniyle son nefesime kadar devletime ve milletime hizmet için çalışacağım.”

AKŞENER’İN YANINDAYIM
 

Nuri Okutan, basın toplantısında Milletvekili adayı olmadığını açıklarken, İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanlığı seçimlerini kazanması halinde ülkeye Bakan olarak hizmet etmek istediğinin sinyallerini verdi.

Nuri Okutan, herkes seçimler için çalışırken ekonomiden güvenliğe, yargıdan çalışma hayatına, eğitimden sağlığa kadar farklı alanlarda devlet üst yönetiminde sorumluluk üstlenmiş bir ekiple birlikte seçimler sonrasının Türkiye’si için çalışacağını belirterek, “bizim devlete karşı bir görevimiz de devletin ve milletin yeni dönemin yeni şartlarına hazırlıksız yakalanmasını önlemek ve bunun için gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamaktır” dedi.

Cumhurbaşkanlığı mücadelesinde her zaman İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yanında olacağını ifade eden Okutan, şöyle devam etti: “Hem bu mücadelede kendisine destek vereceğim, hem de büyük mücadele zaferle sonuçlandığında, Sayın Akşener’in çalışabileceği kadrolarla birlikte şimdiden hazırlanmaya başlayacağım. Yüce Allah’ın izni, milletimizin teveccühü, liderimiz ve partimizin de uygun görmesiyle; en az yasama kadar önem taşıyan yürütme alanında hizmetlerime devam etme kararındayım. Devletin çıkan çivisini yerine çakmak için alınması gerekli hukuki ve idari tedbirler üzerinde çalışacağım.”

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş