Nusaybin'de asker ve polise saldırı

Nusaybin'de asker ve polise saldırı
Mardin'in Nusaybin ilçesinde trafik tartışmasına karışan iki uzman çavuşa saldıran bir kişiyi gözaltına almaya çalışan polis şahsın AKP ilçe başkanın yakını çıktı. Polislere saldıran AKP'li başkan olaya dahil olunca ortalık bir anda karıştı.

Olay, 16 Mayıs günü Nusaybin ilçe merkezinde yaşandı. Nusaybin İkinci Hudut Tabur Komutanlığında görevli uzman çavuşlar Y.Ş. ve R.E. saat 17:00 sıralarında, sivil araçla, kamu kurumlarına iftar yemeği dağıtmak ve tabur gazinosunun ihtiyaçları için alış-veriş yapmak üzere çarşıya çıktılar.

Sakarya Caddesi’ne gelen uzmanlar yoldaki bir araç yüzünden ilerleyemeyince kornaya basıp aracın sahibinden yol vermesini istediler. Bunun üzerine uzmanların aracına yönelen 30 yaşlarında bir şahıs askerlerle tartıştı. Tartışmanın yaşandığı anda aracın etrafı bir anda bir grup tarafından sarıldı ve askerler saldırıya uğradı. Olay yerine gelen polis ekipleri önce askerleri kalabalığın elinden aldı ardından da onlara saldıranları gözaltına almaya başladı. 

Sözcü'den Deniz Ayas'ın haberine göre, olay yerine AKP Nusaybin İlçe Başkanı Mehmet Latif Özel ile akrabası Nusaybin Esnaf ve Sanatkârlar Odası (NESO) Başkanı Ömer Özel de geldi. Gözaltına alınan şahısları polisin elinden almaya çalışan AKP'li Başkan ortalığı karıştırdı.

AKP’li başkanın çıkışıyla galeyana gelen vatandaşlar da polislerin üzerine yürüdü. Askerleri kurtarmak için adrese gelen polisler bu kez kendi can güvenliklerini sağlamak için havaya ateş açmak zorunda kaldılar. Olay anı ise amatör kameralara an be an yansıdı.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58