Öcalan’ın mektuplarını Obama mı yazdı?

A+A-
Savaş SÜZAL

PKK terör örgütü ile uzlaşma tiyatrosunda rol alabilmek için herkes birbiri ile yarışıyor adeta. Senaryo, salonda bulunan seyircilerin katılımıyla oynanan interaktif oyun gibi: Herkes rol almak için yarışıyor. Amaç; herkesin kendisini senarist ABD’ye beğendirme çabası. Ben de senden yanayım der gibi. En komiği de ABD’ye lanet okuyan solcular. Amerikan oyununda figüran arkadaşlar. Senaryo dedim hem de önceden yazılmış bir senaryo.
Ben hâlâ, tutuklanan subayların, suçsuzluklarını kanıtlamak için çırpınmalarını, üst mahkemelerden medet ummalarını ve birilerinin de onların suçsuzluğunu tartışmasını anlayamıyorum. Doğru suçsuzlar, tabii masumlar. Bunu herkes, hatta onları tutuklayanlar da biliyor. Ama tutuklanmaları ABD ve onun Batılı dostları tarafından yürürlüğe konulan, bir plana, bir senaryoya seslerini çıkarmamaları ve itirazlarını önlemek için. İstedikleri delilleri, tanıkları sergilesinler, Başbakan’ın kader arkadaşı katil Apo hapisten çıkana kadar onlar içerideler. Yırtınsanız da parçalansanız da durum bu.
Öte yandan mektuplar bildiriler falan da palavra. Oyunun adı  “Türkiye’yi parçalama”. Eserin mali finansmanı ABD ve AB ülkesi dostlarımızdan. Hani Türkiye’ye istiklal savaşımızda diz çöktüremeyen, Türk bayrağını selamlayarak İstanbul’dan çıkan ve Araplar gibi sınırlarımızı çizemedikleri ülkemizde, dost maskesi ardına gizlenen düşmanlarımız. Önce Atatürk’ün, içerideki bedhahları ile üzerini çizmeye kalktılar.
ABD, bebek katilini verirken daha bu planı vardı. Önce bu plana karşı çıkabilecek güçler yok edildi. Sesleri kısıldı. İtiraz edenler, edebilecekler, komplo teorileri ile yıllarca tutuklu kaldı. Herkesin telefonları dinlendi ve dinleniyor. Amaç, bağımsız Kürdistan’ın temellerini atmak.
Tayyip Bey ve ekibi, Türk halkı ile tartışıp görüşmediği anayasayı, teröristlerle, katillerle görüşüp, onların teklifini alıyor. Yakışır. Aslında projenin bundan sonraki aşaması İmralı’dan da bildirildiği gibi bölgesel federasyon. Sonra bölgede bir referandum, hop kopar koca bir parçayı, ekle Barzani çetesinin bulunduğu Kuzey Irak’a. Bu pis işi yaptırdıkları Tayyip Bey ve ekibini de halkın yediği kazığı fark etmesi ardından, hedef olacağı için, Arap kardeşlerimize yaptırdıkları gibi bir ‘bahar’ yaşatıp kapının önüne koyacaklar. Vaka budur canlarım. Yırtınmayın.
Gelelim ciddi konulara. Washington’da Obama’nın yeni Savunma Bakanı onaylandı, yemin etti ve Pentagon’daki ofisine giderek göreve başladı. Aslında Hagel’ın Bakan olması bazı değişim sinyalleri veriyor Washington’da. Obama askeri operasyonlar yerine, diplomatik girişimlere öncelik veriyor.
Almaata’da İran konusunda yürütülen görüşmelere İstanbul’da devam edilecek. Bunun ne kadar gerçek olduğu yakında ortaya çıkar. Yani Obama’nın İsrail gezisi sonrası gerçek niyetler anlaşılacak. Bence İran ile süper güçlerin yaptığı görüşmeler ne yazık ki göstermelik.
Bakın, Merkel’in gezisi ardından, tavsiye ederim Alman basınını okuyun. Burada Almanlar Erdoğan’ın hiçbir talebine Alman Başbakanı’nın evet demediğini yazıyor. Neler bunlar? Vizeler kaldırılsın. Çifte vatandaşlığa evet densin. AB’ye girişe destek olunsun. PKK’lılar iade edilsin ve bu tür örgütler Almanya’da yasaklansın. Tüm bu taleplere Almanlar hayır dedi.
Onların istediği ticaret ve Alman vakıfları konuları ise hiç itirazsız verildi. Yeni Alman Üniversitesi de açılacak.
Dünya 21’inci çağda uygarlığa koşarken biz geri döndük Ortaçağ’a ve engizisyona doğru hızla ilerliyoruz. Bunda onun da suçu yok, seçimi siz yaptınız uygarlıkla cehalet arasında...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları