Oğan: Verilen sözün arkasında durulmalı

Oğan: Verilen sözün arkasında durulmalı
MHP Genel Merkezi’nin YSK’ya “kongreden vazgeçildiğine” dair bir başvuru yaptığını belirten Sinan Oğan, “Biz ülkücü hareketin genel başkanının verdiği kongre toplama sözünün arkasında durmasını bekliyoruz” diye konuştu.

MHP Genel Başkan adayı Sinan Oğan, YSK’nın MHP’nin 10 Temmuz’da yapılması planlanan olağanüstü büyük kurultayına ilişkin toplantısında, genel merkezin YSK’ya “kongreden vazgeçildiğine” dair bir başvuru yaptığını belirterek, “Biz ülkücü hareketin genel başkanınınverdiği sözün arkasında durmasını  bekliyoruz” dedi. Erzurum Palandöken’deki otelde bazı partililerle iftarda bir araya gelen Oğan, “ayak oyunlarıyla birtakım mahkeme dümenleriyle ülkücüiradenin önünün kesilemeyeceğinin bilinmesindefayda olduğunu” söyledi. Kurultay talebinin sadece kendisinin ya da genel başkanlığa adaylığını açıklayan diğer isimlerin değil, Türk milliyetçilerinin, delegelerin talebi olduğunu dile getiren Oğan, kurultayın yapılmasına yönelik şunları kaydetti: “Türk milliyetçileri kurultay istiyorsa onun genel başkanına düşen bu kurultayı bir an önce toplamaktır ama maalesef ki hem genel merkezimizin hem de sarayın bu kurultayı engellemek için çeşitli vesilelerle mahkemelere sirayet ettiklerini ve mahkemeleri etki altına görmekteyiz. Bugün YSK seçim kararı vereceği toplantıda, genel merkezimizden yazılı olarak YSK’ya ‘kongreden vazgeçildiğine’ dair bir başvuru yapılmıştır. Hani nerede Devlet sözü, nerede genel başkanın sözü? Neden kurultaydan, er meydanından kaçıyorlar? Bu kadar korkmalarına gerek yok. Er meydanına çıkacaksınız ve ülkücüler herkesi o teraziye koyup tartacak.”

       Mahkeme kararının arkasına sığınarak, bu harekete liderlik yapılamayacağını ifade eden Oğan, şöyle devam etti: “Ülkücü hareket neye karar verecekse bu kanun olacaktır. O sebeple buradan bir kez daha çağrıda bulunuyorum. Kurultay delegelerimizin, teşkilat mensuplarımızın bu harekete gönül vermiş ülküdaşlarımızın, erlerimizin, bütün bu yaşananları gördüğünden eminim. Şimdi yapılması gereken kurultayın yapılması için de gerekli teşebbüslerde bulunulmasıdır.”

  • Yorumlar 31
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş