Öğretirken kazandıracak

Öğretirken kazandıracak

İki Türk arkadaşın projesi olan KryptEd, kripto para ve blockchain üzerine eğitimlerin olduğu; öğretmen ve öğrencinin etkileşim kurabildiği, eğitim videolarının ücretsiz olduğu, sadece ekstra özellikler (Yorum, ödev vb.) için KED ile ödeme yapılabilecek olan bir eğitim platform oluşturmaya odaklanıyor.

KryptEd'i, "Kripto paralar ve blockchain hakkında bilgi üretirken ve öğrenirken coin kazanabileceginiz, ethereum üzerine kurulu eğitim merkezi" olarak tanımlayan

Kurucu Ortakları Ali Erciyaş ve Altuğ Öztürk projelerinin amacının, kripto para piyasasına girmek isteyenleri ve bilgili insanları aynı yerde buluşturmak olduğunu belirtiyorlar. Online Course (Çevrimiçi kurs/ders) piyasasının 46 milyar dolar market değeri olduğunu belirten Ali Erciyaş ve Altuğ Öztürk projelerinin hedefleri hakkında şu açıklamada bulundular:

"KryptEd olarak kendimizi online eğitim sektörü alanında yenilikçi bir yöntemle konumlandırıyoruz. Ethereum blok zinciri teknolojisini kullanarak, akıllı kontratlar ve gelişmiş oyunlaştırma modeli ile kullanıcılara ödül (KED) veren bir sistem geliştiriyoruz. KryptEd'in en büyük amacı 2020 yılına kadar "Merkeziyetsiz Özerk Organizasyon" (DAO) olabilmek. Bu sayede KryptEd platformu, geliştiriciler olmasa da blok zinciri üzerinde hayatini sürdürebilecek. Ethereum Vakfının üzerinde çalıştığı merkeziyetsiz veri depolama servisi olan Swarm ve merkeziyetsiz mesajlaşma servisi olan Whisper ile eğitim içeriklerinin nesiller boyu blok zinciri üzerinde depolanabileceği bir platform kurmayı hedefliyoruz.

Udemy ve Coursera gibi online eğitim sitelerinin konseptini daha da geliştirip Earn ve Steemit platformlarının iş modellerini harmanlıyoruz. Böylece, Tradingview platformundaki uzman yatırımcıların (trader) yaşadığı topluluk oluşturma problemine çözüm bulmayı amaçladık.

Eğitimi oyunlaştırarak kullanıcıların ödül kazanmasını sağlayacak ve bu sayede etkileşimi ve motivasyonu arttıracak bir çok özellik ile dünyada fark yaratacağız.

Kullanıcı ve eğitmen/uzman arasındaki etkileşim üzerinden ücretlendirme modelini benimseyen, uzmanların kendi koçluk gruplarını oluşturabildiği, webinar ve soru-cevap etkileşimleri ile dönemlik kurs veya eğitim çalıştayları kurabilecekleri bir platform olacağız.

Aynı zamanda proje geliştiren ekiplerin zorlandıkları noktalarda teknik, işletme veya yasal destek alabilecekleri danışman portföyü ile projelerini olgun ve nitelikli bir şekilde geliştirebilecekleri bir merkez oluşturacağız.

Bunun yanı sıra evrak sahteciliğinin önüne geçmek amacı ile kullanıcıların diploma ve sertifikalarını "KryptEd Signature" aracılığıyla blok zincirinde sonsuza dek kaydedebilecekleri bir sistem inşa edeceğiz. Blok zinciri teknolojisinin finans ve yazılım sektörlerinde yarattığı devrim ile Türkiye'den çıkan bir girişim olarak, insanlara yeni nesil bir eğitim platformu sunmak istiyoruz. 15 Nisan 2018 tarihinde OVIS.com.tr adli dijital para borsası üzerinden ön satışımız başlayacaktır. Destek olmak için Twitter ve Steemit üzerinden bizi takip edebilir, Telegram ve Discord kanalları üzerinden merak ettiğiniz sorulan sorabilir ve bildirimlerimize ilk elden ulaşabilirsiniz. Geniş bilgi için www.krypted.org

 

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş