Okul var yönetim var öğrenci yok!

Okul var yönetim var öğrenci yok!
İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, Kocaeli'de geçtiğimiz yaz eğitime hazır hale getirilen ve çalışanları belirlenen bir lisenin öğrenci alımı yapmadığını gündeme getirdi. Türkkan, çalışanların maaşlarının ödendiğine dikkat çekti.

İYİ Parti Grup Başkanvekili ve Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, seçim bölgesindeki bir lisede yaşanan ilginç gelişmeleri Meclis gündemine taşıdı.

Geçtiğimiz Ağustos ayında Valilik tarafından tescillenen, müdürü ve çalışanları atanan bir lisenin halen öğrenci alımı yapmadığı ve buna karşın çalışanların maaşlarının ödendiğine dikkat çekti.

Okula müdür olarak atanan Özlem Yıldırım’ın maaş aldığı halde yaklaşık 1 yıldır görev yapmadığına önergesinde değinen İYİ Partili Türkkan, Bakan Selçuk’a Yıldırım’ın siyasi bir kurum ya da kişiyle yakınlığı olup olmadığını sordu. Yıldırım’ın kurucu müdürü olduğu Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde kaç kişinin çalıştığını ve görevlerini soran Türkkan, Milli Eğitim Bakanı’ndan bu liseye henüz öğrenci alımı yapılmadığı halde öğrencisiz okulda çalışanlara neden ücret ödendiği sorusuna da cevap istedi.

Türkkan TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde şu sorulara cevap istedi:

1- Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin isim onayı 2018 Haziran ayında çıktığı halde tescili Temmuz atamalarında münhal gösterip müdür atanması gerektiği için mi Ağustos ayına bırakılmış ve boş tutulmuştur?

2- Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eğitim öğretim için hazır ve idari kadrosu mevcut olduğu halde bu okula neden hala öğrenci alımı yapılmamıştır? 

3- Kocaeli’deki diğer okullarda öğrenci sayısında yoğunluk yaşandığı halde hazır olan bu  okula neden öğrenci alınmamaktadır?

4- Kadrosu Kocaeli Yücel Boru Fen Lisesi’nde olan Özlem Yıldırım’ın bu okula kurucu müdür olarak atanmasının gerekçeleri nelerdir?

5- Özlem Yıldırım maaş aldığı halde neden görev yapmamaktadır? Yıldırım’ın ayrıcalığı nedir? Bu kişinin siyasi olarak herhangi bir kuruma ya da kişiye yakınlığı var mıdır?

6- Özlem Yıldırım’ın kadrosunun bulunduğu Kocaeli Yücel Boru Fen Lisesi’ndeki görevi nedir? Yıldırım bu okulda derslere girmekte midir?

7- Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne henüz öğrenci alımı yapılmadığı halde bu okulda çalışanlara neden ücret ödenmektedir? Bu okulda kaç kişi çalışmaktadır ve görevleri nelerdir?

8- Kocaeli Gebze Çoban Mustafa Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne ne zaman öğrenci alımı yapılacak ve hangi eğitim-öğretim döneminden itibaren hizmet vermeye başlayacaktır?

Etiketler: , , ,
  • Yorumlar 3
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş