Okuyucu ne dedi?

A+A-
Behiç KILIÇ

Başbakan’ın Davos çıkışını alkışladık, nerede, Yeniçağ’daki bize tahsis edilen köşede..
Bu köşelerin asıl sahibi elbette okuyucu.. Bu yüzden “yüzde yüz kendin için” kullanamazsınız, kural budur, okuyucu müdahale eder.. Başbakan’ın  “çıkışına alkış”  benim çok benimsediğim bir değerlendirmemdir ve benimdir.. Okuyucunun tümü katılmadı.. Katılan ve katılmayan birkaç görüşü buraya alalım, cümle alem okusun..
Böylece, artık hiçbir konuda anlaşamayan ahalinin durumu da bu köşeden yansısın!.
Bakınız “yazdıklarımıza” gelen okuyucu mesajlarından birkaçı özetle şöyledir: 

 

Destek de, eleştiride..
Sayın Başbakan R.T. Erdoğan’ın çıkışı gurur verici...
AKP’nin 6 yılda ülkeye verdiği zarar hiçbir şekilde telafi edilemez. Mesele çıkış yapmak değil arkasında durabilmektir.
Bu duruma gelmemizin baş aktörleri kimler diye sormak geliyor içimden.
Saygılar. Yılmaz Yürek

* * *

Sayın yetkililer,
 Tamam dün gece Başbakan’ın yerinde kim olsa yapacağı şey aynı olurdu. Ben de özlediğim bir manzarayı yaşamaktan dolayı gururlandım. Ama bu davranış sadece burada kalacaksa AKP’nin yerel seçimleri almasına güzel bir malzeme olacaktır.
Gazetenizi milletini seven herkes okuyor, sağcısı, solcusu. Apartmanımın asansörüne her gün bir Yeniçağ koyuyorum ve birisi alıyor onu.
Geçen gün aynı apartmanda oturduğum ablamın aldığını kendisinden öğrendim, teşekkür etti bana. Kendisi Cumhuriyet okurudur.
Yandaş gazeteler tek yürek olmuş, siz gazete içinde özgür sesleriz diye dolaşamazsınız.
Bu arada ben milliyetçi bir kişiyim ve dün gece Başbakan için aslanım benim dedim. Dedim ama bu yıllardır özlediğimiz bir tavir içindi. Kaldı ki moderatör Başbakan’ı çekelemeseydi bu kadar hiddetlenmeyebilirdi.
Bilginize sunuyorum...
(imza yok!!)

* * *

Sayın Behiç KILIÇ;
Bugünkü yazını çok beğendim, siz de Başbakanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’ın Davos’ta yaptığı gibi bizim söyleyeceklerimizi burada söylemişsiniz. Güzel tespitlerinizden dolayı teşekkürlerimi iletirim.
Kolay gelsin...
Orhan Gazi KILIÇ

* * *


Kızgın Türk!..
Gönderen: Sanane Türk işte
gönderen e-posta adresi: Türkoğlutürk:com
Mesajı: Yazdığın yazıya bak, utan. Irak’ta ölenler Müslüman değil miydi, bombalanan camilerı senin baban mı bombaladı? Bunun bir oyun olduğunu, aptal Türklerın yediğini göremedin, onlara katıldın, aferin.
Sayın Behiç KILIÇ;
Sizi bir milliyetçi ve bir ulusalcı olarak “Allah’ına kadar Tayyip” yazınızdan dolayı protesto ediyorum.        
Ali Hakan EDİK
Not: O yazıyı bizim gibi cahiller yazsaydı anlam verirdim de sizin gibi aydın bir kalem yazınca üstelik milliyetçi muhafazakâr bir kalem yazınca hayıflıyorum.

* * *


Valla bravo...
3 kere okudum yazınızı.. mükemmel yaa...
Eşime, çocuklarıma da okudum, süper. Şimdi arkadaşlarıma da birazdan söyleyeceğim... Sizi tebrik ediyorum.. BRAVO...
Saygılarımla                    
Okan Albayrak.

* * *


Gönderen: Yakup Yavuzer
Kardeşim siz, bu anlaşılmaz tavrınızla nasıl ulusalcı, Türk, Türk-İslamcı vb. sıfat taşıyabilirsiniz?

* * *


Allah’ına kadar Sayın KILIÇ
Allah’ım sizi esirgesin ve korusun. Sizin yeri geldiğinde soyadınıza uygun, en keskin kılıç misali sayın Erdoğan’a yazdıklarız ortada. Dolayısıyla; İsrail, AB, ABD karşısında Türk milletinin ezik davranmasını ön kabul olarak içselleştirmiş bir kısım yazar ve TV yorumcularının sırf sayın Erdoğan’a karşı fikir serdetmak adına yazdıklarından - konuştuklarından ötürü onları kınıyorum. Ergül Tel.

* * *

Muhterem Beyefendi
“Allah’ına kurban Tayyip...” başlıklı yazınızı büyük bir keyifle ve bunu sizin gibi AK Parti’nin birçok politikasını tasvip etmesem bile yiğidin hakkını verme yürekliliğiniz nedeniyle ayrıca bir haz duyduğumu sizinle paylaşmak istedim. Kaleminize sağlık. Çok teşekkür ederim.
Saygılarımı lütfen kabul
buyurunuz, Muhterem Beyefendi.
Şaban Özdemir
Ankara & Kayseri, Turkey

* * *


Vallahi bravo...
Hiç kıvırmadan, bükmeden molozlama, yazar dediğin böyle olur. Milli davada tek yürek tek millet tek vücut, tebrikler, tebrikler, yazılarınızın devamını bekliyorum. Sağlıcakla kalın, saygılarımla, Zekeriya Akın

Yazarın Diğer Yazıları