Ölüm listesi yayınlanan skandal programa RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sahip çıktı

Ölüm listesi yayınlanan skandal programa RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin sahip çıktı
RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, Ülke TV’de komşularına yönelik tehdit savuran ve ölüm listesi hazırladığını söyleyen Sevda Noyan için kanala ceza verilmeyeceğini açıklayarak, tehdit açıklamasının ‘büyütülecek’ bir konu olmadığını söyledi. Şahin, “Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz” dedi.

Sevda Noyan’ın canlı yayındaki ölüm listesi açıklamaları nedeniyle Ülke TV’ye ceza verilip verilmeyeceği merak edilirken RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’den skandal bir açıklama geldi.

Şahin, bir internet kanalında katıldığı canlı yayında söz konusu tehditler için “Çok büyütülecek bir konu değil” ifadelerini kullandı.

RTÜK Başkanı şunları söyledi:

‘DARBEYİ ÖVENLERİ SEVİNDİRMEYİZ’

 “Ülke TV ile ilgili raporlar üst kurula gelecek. Ancak verilecek bir müeyyide varsa, bu müeyyidenin bir darbe sevicilerini, darbeyi övenleri sevindiren ve onları gülümseten bir ceza olmaması gerektiğini düşünüyorum. Darbeyi övenlerin karşısında söylenenleri biz cezalandırmak gibi bir pozisyonda değiliz. Çok büyütülecek bir konu değil.”

RTÜK GÜNDEME ALMAMIŞTI

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin’in dün yapılan toplantıya ‘mazaret’ bildirerek katılmamış, tehditler savuran Sevda Noyan toplantıda hiç gündeme getirilmemişti.

İşte o açıklama:

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58