19 Ekim 2021 Salı
İstanbul Hava durumu İstanbul 16°C
Doviz verileri
  • DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
YAZARLAR
Arslan BULUT
Arslan BULUT

''Ölümlerin sebebi yanlış tanı, yanlış tedavi!''

[email protected]
+
Aa
-
14 Temmuz 2021 Çarşamba

Enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanı Dr. Orhan Kara'nın "Covid-19 hastalığının hem tanısı, hem de tedavisi yanlıştır. Doğru tanı ve tedaviyi biliyorum" diye özetlenebilecek haykırışlarını üç yazı ile duyurmuştum. Uyguladığı tedavi yöntemiyle insanların hayatını kurtaran ama tedavi şemasına uymadığı için hakkında soruşturma açılan Kara, emekliliğini istedi ve "Gerçek Kovid 19" adlı bir kitap yazdı.

Kara, kitabının ağırlıklı bölümünde herkesin anlayacağı bir dil kullandı ama araştırmak isteyen doktorlar için konuyu tıbbi terimlerle izah etmeyi de ihmal etmedi.

***

Ön sözden bir özet veriyorum:

* "Covid-19 tek tip bir hastalık değildir. Üç ayrı sistemik hastalık tablosundan oluşmaktadır. Ağır Covid-19, mide bağırsak sistemi tutulumu sonucunda meydana gelir.

* ABD'li bilim insanları, sitokin fırtınası uydurmasıyla dünyayı çıkmaza soktu. Milyonlarca insan yanlış teşhis ve tedavi sebebiyle kaybedildi.

* Mevsimsel grip hastasına bile 'evde kal' deseniz, yedi gün sonra aynen Covid hastası gibi nefes darlığıyla acile gelebilir. Çünkü gribal enfeksiyonların tümünde bağırsak tutulumu vardır. Sıvı takviyesi yapılmayan her grip, Covid'de olduğu gibi interstisyel pnömoniyle sonlanabilir.

* Testi pozitif çıkar çıkmaz sıvı elektrolit başta olmak üzere derhal tıbbi tedaviye başlanması gereken Covid-19 hastaları, ellerine, kardiyak arrest yapan hq, azt ve kinolonlar gibi ilaçlar verilerek eve hapsedilmektedir.

* Hastalar AF, taşikardi, VF, ekstrasistol ve benzeri türlü türlü kalp aritmileriyle servise geliyordu. Bolca hq, levofloksasin, moksifloksasin, favipiravir ve azt kullanarak gelmişlerdi. Bağırsaklarındaki gaz sebebiyle, aktif karbon şurubu vermek vacip oluyordu. Ankara 10 ay sonra benim yaptığımın doğru olduğunu, o ilaçları kılavuzdan kaldırarak onayladı, fakat bana teşekkür etmedi!

* Dünyanın tüm çocuk hastalıkları uzmanları ve profesörleri bir araya geldi, 'İshal, kusma, halsizlik, karın ağrısı ve ateş ile seyreden bu esrarengiz hastalığın ne olduğunu bilmiyoruz' dedi. Bana da sormadılar. Sorsalardı; 'Bu esrarengiz (!) hastalığın adı ishaldir. Nam-ı diğer enterittir enterit. MIS-C değil' derdim.

* Bulantı, kusma, ateş, aşırı bağırsak gazı, meteorizm, epigastrik ağrı (mide üstündeki ağrı), sırt ağrısı, bel ağrısı, iştahsızlık gibi yakınmaların tümü ishal hastalığının belirtileridir.

* 'İshalim var' diyen hastanın eline, ne işe yaradığını bilmedikleri 16 tane tableti verip eve kapattılar. Aradan yedi gün geçince, 'zatürre' diyerek yoğun bakımlara topladılar. Biz o turkuaz tablodaki insanlarımızı, o gün acil tıbbi müdahale yapmadığımız için kaybettik. Non okluziv mezenter iskemisi. Hepsi budur. Ağır Covid-19, bir ishal hastalığıdır. İshal, dünyanın en kolay tedavi edilebilen hastalıklarından bir tanesidir. Yanlış teşhis ve tedavinizin faturasını, karantina ve kapanmayla topluma ödetmeyiniz.

* Aşı tüccarlarının oyuncağı olduk. Yatan hastaya aşı fayda etmez. Aşının ilk keşfedildiği ülkede yaşamakta olan aziz Türk milleti açısından, sadece ecnebilerin üretmekte oldukları aşıları, gündemin birinci sırasına taşımak zillettir.

* DSÖ'nün kuralları ile aramızda, 'meyyitin gassala teslim olması gibi' bir tam teslimiyet ve bilimsel tapınma mecburiyeti getirilmiştir. DSÖ'nün tanı ve tedavi kılavuzları 'değişmez mutlak doğru' kabul edilerek kutsallaştırılmıştır. Dışına çıkanın, derhal aforoz edilmesi uygulaması başlatılmıştır.

* Hâlbuki üst düzey klinik deneyim sahibi olan pratisyen hekimlere yetki ve imkân verilseydi, bu kadar can kaybı olmayabilirdi. İlk günden itibaren damar yoluyla verilecek olan 1-2 litre serum bile binlerce hayatı kurtarabilecekti. Bağırsak tutulumu yapan basit bir gribal enfeksiyondan ölen insanların tek sorumlusu, yanlış tanı ve tedavi kılavuzlarını hazırlayan DSÖ ve müritleridir."

DİĞER YAZILARI
TÜM YAZILARI
DİĞER YAZARLAR
Kültürsüz başarı saman alevidir
Kültürsüz başarı saman alevidir
A. Yağmur TUNALI
Kültürsüz başarı saman alevidir
Sizin elinizde GAMER var mı?
Sizin elinizde GAMER var mı?
Arslan BULUT
Sizin elinizde GAMER var mı?
Reis Rejimi'nde vesayet
Reis Rejimi'nde vesayet
Arslan TEKİN
Reis Rejimi'nde vesayet
Devlet artık halkın babası değil
Devlet artık halkın babası değil
Esfender KORKMAZ
Devlet artık halkın babası değil
AKP'nin milleti kandırma hesabı
AKP'nin milleti kandırma hesabı
Orhan UĞUROĞLU
AKP'nin milleti kandırma hesabı
"Gafleti uzun olanın devleti zail olur"

Özcan YENİÇERİ
"Gafleti uzun olanın devleti zail olur"
Umut buluşması…
Umut buluşması…
Selcan T. HAMŞİOĞLU
Umut buluşması…
Psikolojik operasyon
Psikolojik operasyon
Vedat BAYRAM
Psikolojik operasyon
Ali Koç genelde haksız değil!
Ali Koç genelde haksız değil!
Murat TAŞKIN
Ali Koç genelde haksız değil!