On Emir!..

A+A-
Behiç KILIÇ

On Emir, Yahudileri adam etmek için konulmuş bir yol haritası.. İsrail’i yönetenlerin on emir mon emir sallamadıkları malum.. Onlar “iplemediği” için hatırlatmak da bizim değerli büyüklerimize vazife olmuş bulunuyor!.. Liderlerimiz de, on emir üzerinden çarpışıyorlar!.. Muhalefet iktidara, iktidar muhalefete “hatırlatmalar” yapıyor..
Ben de baktım, (Malum Tevrat üzerinde
de ilim yapan büyüklerimiz var) cahil kalmayayım diye.. On Emir  bayağı emir yani!. Belki “emredersin” diyen çıkar diye bir on emir de ben yazıverdim!!
Buyrun ..! Önce on emir sonra bizim emir (!) değil rica...
1- Seni Mısır diyarından, esirlik evinden çıkaran Tanrın Yahve benim.
 1- Ben halkım.. Kafana göre ayrım yapmayacaksın.. Senden suali olana “Al ananı git”
demeyeceksin!..
2- Karşımda başka ilahların (tanrıların)
olmayacaktır.
2- Türk Milleti olarak, devletim, kıblem bellidir.. Başka devletin kıblesini bana kabul ettirmeyeceksin!.. ABD-AB diye tutturmayacaksın..
3- Tanrın Rabbin ismini boş yere ağza almayacaksın; çünkü Rab kendi ismini boş yere ağza alanı suçsuz tutmayacaktır...
3- “Allah’la aldatmayacaksın” Acaip günahtır.
4- Şabbat (Cumartesi) gününü takdis etmek için onu hatırında tut. Altı gün işleyeceksin ve bütün işini yapacaksın; fakat yedinci gün Tanrın Rabbe Şabbat’tır; sen ve oğlun ve kızın, kölen ve cariyen ve hayvanların ve kapılarında olan garibin, hiçbir iş yapmayacaksın; çünkü Rab gökleri, yeri ve denizi ve onlarda olan bütün şeyleri altı günde yarattı ve yedinci günde istirahat etti; bunun için Rab Şabbat gününü mübarek kıldı ve onu takdis etti.
4- Sadece Cumartesi tatil dedik!.. Haftanın yedi günü işi rantiyeye bağlayıp, iktidar nimetlerinden bir müteahhitlik kaparak yan gelip yatmayacaksın.. Bu dünya yan gelip yatma yeri değildir!..
5- Babana ve anana hürmet et, ta ki, Tanrın Rabbin sana vermekte olduğu toprakta ömrün uzun olsun.
5- Babana, anana hürmet ederken Ata’na da hürmet edersen iyi olur.. Aziz Atatürk’ün fotoğrafı altında görüntü verdikten sonra kapalı kapılar ardında cümbür cemaat bu Aziz insana küfür etmeyeceksin, günahtır, Allah çarpar!..
6- Katletmeyeceksin.
6- Katle sebep olmamak için elinden geleni yapacaksın.. Hava olsun diye trene “hızlı tren ol!!” diye emir verip raydan çıkarmayacaksın..(37 ölü) -Yandaşlara kömür madeni ihalesi verip işçiyi göçük altında bırakmayacaksın!! Gene yandaşlara belediye ihaleleri verip şehirleri sel baskınında dere yatağı haline getirmelerine, can kayıplarına sebep olmayacaksın.. Terörle mücadelede askerin elini zayıflatıp, eşkıyanın elini serbest bırakmayacaksın ki şehit sayısı artmasın!!
7- Zina etmeyeceksin.
7-Sadece muhalefet liderinin zamparalığını diline dolayıp, kendi takımının yediği haltları görmemezlikten gelmeyeceksin!.
8- Çalmayacaksın.
8- Bu maddeye bir ek yapmıyorum, zaten “çalmadığınızı” cümle alem biliyor!..
9- Komşuna karşı yalan şahadet
etmeyeceksin.
9- Mesela, Balyoz var, darbe var, camileri bombalayacaklar v.s imalatlarla emekli olmuş generalleri bile derdest edip adamları asker olduklarına pişman edecek biçimde hastane hapishane dolaştırıp koltukta oturma stratejisi izlemeyeceksin, günahtır..
10- Komşunun evine tamah etmeyeceksin; komşunun karısına yahut kölesine yahut eşeğine yahut komşunun hiçbir şeyine
tamah etmeyeceksin.
10- Bu maddeyi koşutlamak haksızlık olabilir.. Çünkü bizim bildiğimiz bir sürü eşek, karşı tarafın arpasından, çayırından nemalanmak için bizi satmış bulunuyor.. Kabahat bir zamanlar milliyetçi ulusalcı geçinen eşşoğlulardadır!

Yazarın Diğer Yazıları