Önünü açayım derken!..

A+A-
Behiç KILIÇ

Bir rivayete göre şöyle olacak!..
Anayasa bir değişiversin;
Türkiye’nın önü açılacak!..
Önü açık Türkiye olacağız yani..!
Başbakanımız Tayyip beyimiz böyle
söylüyor...
“Bu Anayasa frene basıyor, bir değişsin Türkiye fırlayacak, muasır olacak, Türkiye’nin önü açılacak..!”
Af  buyrunuz ama Türkiye’nin “önü” zaten açık!
Takım taklavat, dal yaprak ortada!..
Türkiye’nin “açık olan önü”nden fışkırıyor, olan biten... Mal meydanda...
Mesela, CHP dedektifi Kılıçdaroğlu, ne zaman Türkiye’nin “önüne” şöyle bir göz atsa, altı okka rezillikleri anında görüp bizim hizmetimize sunuveriyor!..
Misal, geçtiğimiz günlerde Türkiye’nin “açık olan önünden” şöyle bir dalış yapıp Tarım Bakanlığını görüverdi ki; ohooo!.. Cemaat, açık olan ön taraftan yediklerinin rehaveti ile yayılmış tatlı tatlı sindirim içerisindeler...
ABD dolaylarından gelen, yeşil renkli yemlerin tatlı rehaveti içerisinde, Kemal Kılıçdaroğlu ile kafa kafaya geldiler!..
Efendim şöyle bir durum olmuş!..
ABD dolaylarından Dünyayı seyreden, “Delta Pine” adlı şirket, bakmış “Türkiye’nin önü açık!”, hamle etmiş “ben şuradan bir dalayım” demiş... Dalınca, o da Tarım Bakanlığından içeri düşüvermiş... Herifler “Pamuk tohumu ve pazarlaması” işiyle uğraşıp, şu malum “GDO”lar üzerine iş tutuyorlarmış ve “Önü açık” Türkiye’yi “GDO üzerinden oyma” hesapları varmış!.. “Madem önünü açmış bunlar Türkiye’nin, biz de eşek değiliz ya, Türkiye’nin önünü açanları şöyle bir görüverelim bari!” demişler...
Tarım Bakanlığında onbinlerce dolar “rüşvet” dağıtılmış, Kılıçdaroğlu’nun gördüğü bu...
Dahası, bu “rüşvet işi” patlamış ama savcılık “takipsizlik” kararı vermiş... Kılıçdaroğlu bu duruma, çok önemliymiş gibi dikkat çekiyor!..
Halbu ki ne var bunda canım!..
Bir bakanlığın memurları “malı götürmüşler!” alt tarafı...
Olay, “cemaatin hacet giderme” eylemidir!..
Çünkü, “imam” mimberde gaz çıkırarıp duruyor, imam öyle cemaat böyle!..
Sonuçta Türkiye’nin önü açık!..
Mal meydanda...
Meydanda olan malı, Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek de görmüş... Onun gördüğü işte bu “imam seviyesi”ne örnek!..
Durum şudur..
Alman yetkililer, Deniz Feneri yolsuzluğu ile ilgili RTÜK üyesi Zahid Akman ve Kanal 7 Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Karaman’ı sorgulamak istemişler ama izin verilmemiş. Bu durumu Adalet Bakanı, Kırklareli Milletvekili Dibek’e böyle açıklamış!.. “İzin vermedik!!” demiş.
Frankfurt Savcılığı Basın Sözcüsü Doris Muler Scheu, Karaman ve Akman’ı Türkiye’ye gelerek sorgulamak istediklerini ancak, Türkiye’den “ret” yanıtı aldıklarını söylemiş. Turgut Dibek de “Bu ne iş!!?” diye sormuş, Bakan Sadullah Ergin de, “Almanya’nın talebi uygun bulunmamıştır” cevabını vermiş... Bakan beyin ircaa yazısı şöyle olmuş...
“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından, Almanya’da görevli bazı yetkililerin adli yardım evrakıyla ilgili olarak Türkiye’de yapılacak hukuki işlemlere dahil edilmesi hazırlanan soru katalogundan zanlılar ile şahitlere soru sormalarına izin verilmesine yönelik talebin uygun bulunmadığına ilişkin yazının, Bakanlığımızın Uluslararası Hukuk ve Dış İlişkiler Genel Müdürlüğüne 20 Ekim 2009 tarihinde gönderilmesi üzerine, talebin uygun bulunmadığı Alman makamlarına 20 Ekim 2009 tarihinde iletilmiştir”.
Bakan bey malumunuz, “Anayasa hamlesinin” akıncı beylerindendir...
Anayasa bir değişsin “Türkiye’nin önü açılacak” ya!..
Daha neler göreceğiz neler!!

Yazarın Diğer Yazıları