Ordu'da çatışma: 6 terörist öldürüldü

Ordu'da çatışma: 6 terörist öldürüldü
Ordu'nun Mesudiye İlçesi ile Sivas’ın Koyulhisar sınır hattı bölgesindeki kırsal alanda bir grup PKK’lı terörist ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı, 6 teröristin etkisiz hale getirildi.

Ordu'nun Mesudiye İlçesi ile Sivas Koyulhisar sınır hattında arama-tarama faaliyeti yürüten güvenlik güçleri ile PKK'lı teröristler arasında dün gece çatışma çıktı. Yoğun sis ve yağmurun hakim olduğu bölgede çıkan çatışmada 6 teröristin etkisiz hale getirildiği belirtildi. Sevk edilen takviye birliklerle abluka altına alınan bölgede zaman zaman çatışmaların sürdüğü kaydedildi.  

Ordu'nun Mesudiye İlçesi'nde geçen 31 Temmuz'da PKK'lı teröristlerle, güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 3 asker şehit olmuş, 2 asker de yaralanmıştı. Çatışmanın ardından kaçan terörist grubun etkisiz hale getirilmesi amacıyla Ordu'nun Gölköy-Mesudiye ilçeleri ile Tokat sınır hattında geniş kapsamlı arazi arama-tarama çalışması başlatılmış ve 1 PKK'lı terörist etkisiz hale getirilmişti. 

VALİ OPERASYONUN DETAYLARINI ANLATTI

Vali İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Mesudiye  ile Sivas'ın Koyulhisar ilçesi sınırında operasyon yürüten güvenlik güçlerinin  bir grup teröristi tespit ettiğini söyledi.

Güvenlik güçlerinin bölgede görüntüsünü aldıkları teröristlere "dur"  ihtarında bulunduğunu aktaran Balkanlıoğlu, "İhtara uymayan teröristler, güvenlik  güçlerimize ateşle karşılık veriyor. Bunun üzerine çıkan çatışmada 6 terörist  etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristlerin, 31 Temmuz'da Mesudiye ilçemizde  3 askerimizi şehit eden gruptan oldukları tahmin edilmektedir." dedi.

Balkanlıoğlu, çatışmanın ardından güvenlik güçlerinin arazi arama  taraması yaparak teröristlerin cesetlerine ulaştığı bilgisini verdi.

Güvenlik güçlerinin, teröristlerin yanında bir M-16 ve 5 kalaşnikof  silah, el bombaları ve örgütsel doküman ele geçirdiğini dile getiren  Balkanlıoğlu, "Operasyonu başarıyla tamamlayan güvenlik güçlerimizi tebrik  ederim. Bölgede operasyonlar devam edecek. Bu konuda kararlıyız. Bölgemizi  teröristlerden temizleyeceğiz." diye konuştu.

Teröristlerin söz konusu bölgeyi genelde geçiş güzergahı olarak  kullandığını ifade eden Balkanlıoğlu, operasyonun Ordu iline bağlı güvenlik  güçlerince yapıldığını sözlerine ekledi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58