69.5 yaşındaki Orhan Uğuroğlu’na aşı için öncelikli değilsin mesajı geldi. Başın öne eğilmesin Orhan abi. Sarımsak sirke kekik ye

69.5 yaşındaki Orhan Uğuroğlu’na aşı için öncelikli değilsin mesajı geldi. Başın öne eğilmesin Orhan abi. Sarımsak sirke kekik ye
Türkiye geniş çapta aşılamaya geçiyor. Öncelik yaklaşık 8.6 milyon kişilik 65 yaş üstü nüfus ve sağlık çalışanlarında olmasına rağmen Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğuroğlu'na gelen mesaj kafaları karıştırdı.

Bu akşam yapılan Bilim Kurulu toplantısı sonrası Çin aşısının acil kullanımına onay verilmiş Sağlık Bakanı Fahrettin  Koca ve Bilim Kurulu üyeleri televizyonda canlı yayında aşı olmuştu.
Tüm Türkiye’de aşılamanın yarın itibariyle başlayacağı ilan edilmişti. Yeniçağ Gazetesi yazarı Orhan Uğuroğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaparak 69.5 yaşında olmasına rağmen aşıda öncelik verilmediğini belirtip yetkililere seslendi .
İşte Orhan Uğuroğlu'nun o paylaşımı:
Yaşım 69,5 önceliğim yok mu? e-nabız mesajım geldi: "COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Aşılama için Bakanlığımızın belirlediği öncelik sıralaması göz önünde bulundurularak durumunuz günlük değerlendirmelerle güncellenebilecektir"

irhan.jpgerol2uqxaaaheam.jpg

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58