Osman Pamukoğlu'ndan çok sert açıklama

Osman Pamukoğlu'ndan çok sert açıklama
HEPAR Onursal Başkanı emekli Tümgeneral Pamukoğlu, hükümete sert sözlerle yüklendi. Pamukoğlu, "FETÖ ve PKK'ya yardım ve yataklık edenler bizleri 'terörist' olmakla itham ediyor" dedi.

HAK ve Eşitlik Partisi (HEPAR) Onursal Başkanı emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, referandum çalışmalarına Kastamonu'da devam ediyor.

Neden 'hayır' dediğini anlatmak için Kastamonuya'ya gelen Pamukoğlu, Şerife Bacı Öğretmenevinde partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen konferansa katıldı.

Pamukoğlu, şöyle konuştu:

PKK'NIN DİREKTİFLERİNİ DİYARBAKIR MEYDANINDA OKUDULAR

"Referandumda 'Hayır' oyu kullanacaklara 'Terörist' diyorlar. 'Terörü yok edeceğiz, ekonomiyi düzelteceğiz, güven adalet sağlayacağız' diyorlar. Terör siyasi ve ekonomik desteği olmadan ayakta duramaz. Silah kullanmayıp terör örgütüne ayni ve nakdi yardımlar yapan, psikolojik olarak onlara moral veren kurum veya kişilere yardım ve yatakçı denir. Oslo'dan başlayıp Habur'a kadar giden PKK elebaşısının direktiflerini Diyarbakır meydanlarında okuyup ağlayanlar yardım ve yatakçılık yaptılar. 'İmralı'daki adamın yeri darmış genişletelim' diyorlar. 'Efendim televizyon kanalları artırılsın. Adamın orada canı sıkılıyormuş', 5-6 tane de PKK'lı gönderdiler yanına. Bu yardım ve yataklık değil de nedir? Çözüm süreci diye valiler, kaymakamlar, jandarma komutanları, şunları bunları oturttunuz odalarında ve PKK'lılar köpeksiz köyde çomaksız oynadı. Hem kırsallarda hem kentlerde. Sonra da 7 tane ilçeyi ele geçireceğim diye uğraştınız. Her yeri cephanelik yaptılar. Orada verilen yüzlerce şehit çocuk kimdi? Kim yaptı onu?"

'HAYIR' OYLARI ÖNDE

Pamukoğlu, 'Hayır' oylarının önde olduğunu savunarak, "FETÖ'de terör örgütü değil mi? Buna yardım yataklığı kim yaptı? Bunlar adalet mekanizmasına, orduda generalliklere kaç yılda yerleştiler? Peki IŞID denilen celllatlar, bunların hastaları ve yaralılarının bakımları hangi ülkenin hastanelerinde yapıldı? Şimdi de dön 'Hayır diyenler terörist.' Bir ayı aşkın zamandır dolaşıyorum. 'Hayır'lar önde. 'Hayır'ların önde olduğunu anlamanız için bunların konuşmalarına ve yüzlerine iyi bakın. Sosyal yönden körlüğü olmayan bir kişi onlar yönünden işlerin ne kadar kötü gittiğini anlar."

İlgili Haberler
AKP Grup Başkanvekili: Yol arkadaşımız Bahçeli ile gurur duyuyoruz
  • Yorumlar 10
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.