Ötekileştirin bizi

A+A-
Ahmet GÜRSOY

Teşekkür ederiz. İyi ki bizi dışlamışsınız. Farkımızı anladık sayenizde. Gelecekte var olabilmemiz için şimdiden bilenmemiz gerekiyor. Siz öyle yapmadınız mı? Darbeler olmasaydı sizi kim iktidara taşıyacaktı?
Hatırlasanıza...
Aynen sizin gibi hissediyoruz kendimizi. Ötekileştirilmiş, devlet nimetlerinden uzak tutulmaya çalışılan, hatta küçümsenip horlananlar.
Ben derim ki, hoşumuza gitmese de, hatta zorumuza gitse de ötekileştirin lütfen bizi.
Hatta ne yalan söyleyeyim, biraz da baskı uygularsanız tuz biber olur.
Bilirsiniz; biz Türkler, canımız yanmadan kılımızı kıpırdatıp, ayranı köpürtemeyiz. Bu arada düşmanlarımız evimizi talan eder, ocağımıza incir diker. Zanneder ki bunların işini bitirdik, artık sonları geldi.
Ancak birilerinin bizi dürtmesi, canımızı yakması durumu tersine çevirebilir.
Haydi, öteleyin bizi.
Öteleyin lütfen, ötekileştirin.
Sizin “herkesi kucaklayan bir anayasa hazırlamayacağınızı” biliyorduk zaten. Tam da bu aşamada terör saldırılarının sonunda düzenlediğiniz gazete sahipleri toplantısıyla durum teyit edilmiş oldu.
Kimin kucaklandığı ve kucaklanmadığı açığa çıktı.
Yerimizi bilelim değil mi? 
Bir önemli vurgu daha yapalım, müsaadenizle.
Biliyor musunuz; biz sizin bütün yapacaklarınızı önceden duyurmuştuk. Allah için bizi hiç yanıltmadınız. Açın Yeniçağ’ın 10 yıllık arşivini.
Bakın.
Türkiye’yi bugüne getiren süreç ayna gibi önünüzde duruyor. Hatta yarınki olacaklar da var.
Biz sizin beyninizi okuyanlarız. Asıl bizi dışlayıp ötekileştirmeseniz şaşardık.
Türk Milliyetçilerinin Tanzimatçılardan bir farkı olmalıydı.
Sadece zamanın getirdiği gerçekler ve bunun sonunda alınacak dersler belki aklınızı başınıza getirir de şöyle bir muhasebe yaparsınız diye düşünerek, azıcık biraz umutlanmış olabiliriz.  Bunu zaafımız saymayın lütfen. Yoksa sizin, bütün çelişkilerinizin farkındayız.
A-ha size en son örnek. Bakın, Türkiye’de darbeleri karalarken, İslam ülkelerinde halk isyanlarını desteklediğinizi ve darbelerden medet umduğunuzu yeryüzüyle birlikte biz de görüyoruz.  Belki siz ABD güdümünde halk isyanları sonucunda gerçekleşen darbeleri onaylıyor, askerler yapınca karşı çıkıyorsunuzdur. 
Neler söylüyorum.
Türkiye’yi NATO kisvesi altında bunlara ortak eden kim?
Mesela hem “Türkçe” hem de “olimpiyatları” kavramlarını bir cümlede kullanarak  yayın yapan arkadaşlar, bugün bölücü taleplerin varmak istediği hedefi benimsemiş, Güroymak’ı “Norşin” yaparak manşeti çekmiş. Türkçenin ses bayrağını vatanın o köşesinde gönderden indirmiş yani. Bu aynı zamanda gönlünden de, beyninden de indirmektir.
Haliyle işgali kabullenmiş bu anlayış bize gelmez.
Biz ötekiyiz.
Öteki, yani Türk!
Teslimiyeti sevmiyoruz. Eğik durmak hoşumuza gitmiyor.
Milli birlikçiyiz. Haliyle de bütünleşmeciyiz.
Biz, Kurtuluş Savaşını kazanan düşünceyiz. Bu sebepten olacak kaybetmeyi sevmiyoruz. Biz iflah olmayız azizim. En iyisi siz, bizi ötekileştirin.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları