Özgür Özel'den Devlet Bahçeli'ye çağrı

Özgür Özel'den Devlet Bahçeli'ye çağrı
TBMM'de basın toplantısı düzenleyen CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye FETÖ'nün siyasi ayağı ile ilgili çağrıda bulundu. Özel, "İtirafçılar, her şey ortada. Ertesi gün darbe başarılı olsaydı kim göreve gerecekti o liste kayıp. Bahçeli'ye açıklanmayan, açıklayabilme imkanı olmayan Recep Tayyip Erdoğan'dır." dedi.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, TBMM düzenlediği basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu. İlker Başbuğ'un 2009'da gerçekleşen askerlerin özel yetkili mahkemelerde yargılanmasının önünü açan düzenleme ile ilgili açıklamalarının ardından yeniden alevlenen FETÖ'nün siyasi ayağına yönelik tartışma ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye çağrı yaptı.

Özel, "İtirafçılar, her şey ortada. Ertesi gün darbe başarılı olsaydı kim göreve gerecekti o liste kayıp. Bahçeli'ye açıklanmayan, açıklayabilme imkanı olmayan Recep Tayyip Erdoğan'dır." şeklinde konuştu. 

Özgür Özel'in açıklamaları şu şekilde;

Karşımızdakilerin telaşı suçluların telaşıdır. Suçluları telaşıyla yapılmış grup toplantısını gördük. 

Gözlem noktalarımızın tehdit altında kalabileceğini söylemiştik. Bunları dinlemediler. Rejim ilerledi. Dış politikada savruluyoruz, bedelini Mehmetçik ödüyor. Bedelini hepimiz ödüyoruz. 

Mehmetçik neden orada şehit oluyor sorusu vicdanların sorudur. İdlib konusunda Türkiye lehine, diplomatik adımlar atılmalıdır. Türkiye'nin gücünü Mehmetçiğin hayatını tehlikeye sokacak her türlü tırmanışa karşı adımları atması gerektiğini söylüyoruz.

ERDOĞAN'IN EREN ERDEM VE ENİS BERBEROĞLU HAKKINDAKİ AÇIKLAMALARI

Bugün Enis Berberoğlu ve Eren Erdem'i hedef gösterdi. Sayın Berberoğlu'nu casuslukla suçladı. Berberoğlu o iddialardan yargılandı ve beraat etti. Sizin kontrolünüzdeki o giyotin mahkemesi dahil dönüp dolaşıp casus diyemedi. Enis Berberoğlu'na casus demek haysiyet cellatlığından başka bir şey değildir.

Eren Erdem'in hakkındaki suçlamalardan aklanma hakkını kürsüden talimat vererek elinden almaktadır. 

BAHÇELİ'YE ÇAĞRI

İtirafçılar, her şey ortada. Ertesi gün darbe başarılı olsaydı kim göreve gerecekti o kayıp. Bahçeli'ye açıklanmayan açıklayabilme imkanı olmayan Recep Tayyip Erdoğan'dır. O listeye oradan baksınlar. Sayın Bahçeli, herkes aklına başına alsın düşünsün bakalım. O darbe dinci bir darbe. Kılıçdaroğlu'na idam düşmeseydi yine Hamzakoy düşerdi. Sayın genel başkanımız zindanı boylardı. Bu darbe Atatürkçüleri, aydınlanmacıları, bilimi savunanları hesap alırdı. İran'dan beter olurdur. Merak etme sayın Bahçeli, en beter biz olurduk. Anamızdan emdiğimiz süt burnumuzdan gelirdi.

Sayın Bahçeli'ye hatırlatılması gereken mesele; darbe gecesi 1:38'de basın kuruluşlarına geçtiği metin. "Hiçbir ülkücü sokağa çıkmayacak" ifadeleri de hala MHP'nin internet sitesinde durmaktadır. Bugün tankın önüne yatanları anarken ve överken Bahçeli'nin sokağa çağrının yanlış olduğunu söyleyen basın açıklamasını hatırlamakta fayda var.

  • Yorumlar 12
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş