Özyazıcı-Sümer Çevik-Vezir

A+A-
Murat TAŞKIN

Söz konusu 25 yıldır ligi tepede tamamlayamayan  Trabzonspor'un kazandığı 6 şampiyonluk olunca, akla gelenler bu başarının mimarları Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer'dir.
Trabzonspor'un şampiyonlukları bu iki isimle kazanmıştır. Bu iki ismin çalıştırdığı efsane takımın kadrosu da yüzde 90 oranında Trabzonlu futbolculardan oluşmuştu.
Bunları bizim gibi yarım asırlık olanlar yaşadıkları, çeyrek asırlık olup da şampiyonluk yaşayamamış olanlar ise tarihe baktıkları için biliyorlar.
Yaşayarak bilenler arasında yer alan bir Rizeli var. Bugün Rizespor'u kurumsallaştırarak, (yani her şeyi saha sonuçlarına bağlamadan) başarıya götürmek isteyen Hasan Kemal Yardımcı'dan söz ediyoruz.
İstanbul milletvekili de olan Hasan Kemal Yardımcı, 23 yaşında Rizespor'a genel kaptan, 34 yaşında ise başkan olan bir isim.. Bugün ise yönetim kurulu üyesi sıfatıyla özellikle tesisleşme ve kurumsallaşma amacıyla elini değil, başını taşın altına sokan bir isim..
Kendisiyle sohbet ettik. Ama, "Rizespor'un başına Oktay Çevik-Hasan Vezir ikilisini, yani Rize'nin kendi öz evlatlarını getirirken, şampiyon Trabzonspor'a baktık. Bakınca Ahmet Suat Özyazıcı ve Özkan Sümer ikilisini hatırladık, gördük.. Rize'nin sadece sporda değil, sosyal yaşantısında söz sahibi olmasını hedeflediğimiz Rizespor için, kalıcı başarının reçetesinin Çevik-Vezir ikilisini, Özyazıcı-Sümer ikili haline getirmekle olabileceğini düşündük, karar verdik" dediğinde  "reçeteyi iyi seçmişler" diye düşünmemek mümkün değil..
Çünkü, hem Trabzon, hem de Rize için, bulunulan bölge ve yer nedeniyle dışarıdan getirilecekler için bazı olumsuz tercihler söz konusu olabilir. Ama, burada yetişmiş, burada yaşamayı tercih edenler için olumsuzluktan hiç söz edilebilir mi?
Ancak, Sayın Yardımcı'nın Rizelilerden ve Rizespor taraftarından "Bu bir süreç gerektiriyor. Sadece saha sonuçlarına bağlı bir hareket tarzını gerektirmiyor. Bir ve birlikte olmak gerekiyor" diyerek   biraz sabır istiyor. Ki bu, Rizespor'un geleceği için en makul, en doğru ve en kazandırıcı istekdir. Çünkü, "Sabrın sonu selâmettir."

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları