Palamut fiyatları ne kadar? Fiyat listesi

Palamut fiyatları ne kadar? Fiyat listesi
Palamut fiyatları arttı. Peki son palamut fiyatları ne kadar oldu? Sezonun sonuna yaklaşırken hem palamutlar azaldı hem de fiyatlar arttı. Tezgah fiyatı ve fiyat listesi haberimizde...

Palut fiyatları ne kadar oldu. Palumut alım fiyatı açıklandı. KARADENİZ'de, son 10 yılın en bereketli palamut sezonunda sona gelinirken, denizlerde avı azalan palamudun fiyatı arttı. Tezgahlarda 7,510 liradan satılan palamudun tane fiyatı 20 liraya çıktı. 

PALAMUT FİYATI NE KADAR

Trabzon'da, 1 Eylül'de denizlerde başlayan av sezonu sürüyor. Son 10 yılın en bereketli palamut sezonunu yaşayan Karadenizli balıkçıların da yüzü güldü. Av yasağının sona erdiği ilk günden bu yana tezgahları dolduran ve uygun fiyatıyla tercih edilen palamudun avında sona gelindi. Denizlerde avı azalan palamudun fiyatları ise arttı. Tezgahlarda 7,510 liradan satılan palamudun tane fiyatı 20 liraya çıktı. Verimli geçen palamut sezonunun ardından hamsi avı için gün saymaya başlayan Trabzonlu balıkçılar, hamside de aynı verimi bekliyor.  

'HAMSİ AVINDAN UMUTLUYUZ'

Palamutta azalma olduğunu belirten balıkçı Cem Yazıcı, "Palamut şu anda azaldı, bunun yanında ufalmaya da başladı. 15 lirayı aşan fiyatları var. Palamut bitmek üzere. Yakında hamsi çıkacak ve yerli hamsi tezgahlara gelecek. Şu anda gelen hamsiler; Sinop, Zonguldak, Bartın taraflarından geliyor. Palamuttan olduğu kadar hamsiden de umutluyuz" dedi.
Balıkçı Mehmet Örseloğlu ise "Palamut sezonun başından beri çok bol çıkıyor. Vatandaşlarımız bol bol yedi, herkes faydalandı. Şimdi hamsiyi bekliyoruz, inşallah hamsi de çıkar" diye konuştu.  

PALAMUT FAYDALARI

Palamut balığı, fosfor, sülfür ve vanadyum açısından zengindir. Ve balık çeşitlerinin arasında en çok protein ve D vitamini bulunduran balıktır.

Palamut balığının içerisindeki vitaminler saçlarınızın kuvbvetlenmesini sağlar.

Palamutu sık tüketen kişilerin diş yapısının normalden daha düzgün olduğu görülmüştür.

Kandaki kolesterolü düzenleyici etkisi vardır.

Açık yaraların kısa zamanda iyileşmesini sağlar.

Cildi gençleştirdiği gibi cildi onarıcı özelliğe de sahiptir.

Bütün balık etlerinin özelliği gibi palamut balığı da gözlere faydalıdır.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş