Pinto: Beşiktaş ligin en iyi takımı

Pinto: Beşiktaş ligin en iyi takımı
Gaziantep FK Teknik Direktörü Ricardo Sa Pinto, 2-1 kaybettikleri Beşiktaş maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu. Pinto, "Beşiktaş ligin en iyi takımı. Bugün her zamanki gibi değillerdi. Biz iyi oynadık, rahat oynamalarına izin vermedik. Hem bireysel oyuncuları çok iyi, hem de iyi seçenekleri var. Onun için iyi bir takımlar" dedi.

Süper Lig'de haftanın mücadelelerinden biri de Beşiktaş ile Gaziantep FK ile oynandı. Mücadeleyi siyah beyazlı ekip, 2-1 kazandı. Gaziantep FK Teknik Direktörü Ricardo Sa Pinto, 2-1 kaybettikleri Beşiktaş maçının ardından düzenlenen basın toplantısında konuştu.

Maça iyi başladıklarını belirten Pinto, "İyi başladığımız maçta pozisyonlara da girdik. Dicko karşı karşıya kaldığı pozisyonda itildi. Orada faul ve kırmızı kart olması gerekirken hakem hiçbir şey vermedi. Bu pozisyon verilse bu maç tamamen farklı olabilirdi. VAR'a bile gidilmedi. Bunun nedenini anlayamıyorum. Beşiktaş çok pozisyona girdiği için değil, bizim hatamızdan, konsantrasyon eksikliğimizden gol buldu. Top Beşiktaş'taydı ama bizim hatamızdan gol buldular. İlk yarı böyleydi. Biz de pozisyonlara girdik. İkinci yarıya daha iyi başladık ve daha istekliydik. Rakibimizi hata yapmaya zorladık. Beraberliği yakalamaya çalıştık. İyi oynuyorduk, rakibimiz o sırada pozisyona giremedi. Biz 2 değişiklik yaptık. İkinci golde de bizim kendi hatamızdan bir gol oldu. Aboubakar gibi bir oyuncuya hem hata yapıp hem de boşluk verirseniz golü zaten atar. Daha sonra sistem değişikliğine gittik. Sistemi değiştirdik. Puan almak için mücadele ettik. Sonra 2-1 oldu ve direkten dönen bir topumuz da var. En azından 1 puan almayı hak ettiğimizi düşünüyorum" diye konuştu.

"BEŞİKTAŞ LİGİN EN İYİ TAKIMI" 

Takımının hiçbir zaman oyundan düşmediğini ifade eden Pinto, "Takımımız bu maçta oyundan hiç düşmedi. Son dakikaya kadar puan almaya çalıştık. Diğer maçlarda da bunu yapıyoruz, son dakikaya kadar devam ediyoruz. Beni memnun eden şey bu" dedi.

Teknik adam son olarak, Beşiktaş'ın ligin en iyi takımı olduğunu vurgulayarak, "Beşiktaş ligin en iyi takımı. Bugün her zamanki gibi değillerdi. Biz iyi oynadık, rahat oynamalarına izin vermedik. Hem bireysel oyuncuları çok iyi, hem de iyi seçenekleri var. Onun için iyi bir takımlar" şeklinde konuştu.

 

 

 

Etiketler: , , ,
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58