Pişmaniye nasıl yapılır? MasterChef pişmaniye tarifi için malzemeler neler?

MasterChef All Star’ın yayınlanan son bölümünde şefler bireysel dokunulmazlık oyununda mavi takım yarışmacılar pişmaniye yapmalarını istedi. MasterChef sonrası pişmaniye tarifi en çok araştırılan yemek tariflerinden oldu. Peki, pişmaniye nasıl yapılır? MasterChef pişmaniye tarifi için malzemeler neler?

Pişmaniye nasıl yapılır? MasterChef pişmaniye tarifi için malzemeler neler?

MasterChef All Star’ın son bölümünde haftanın ilk takım oyunu oynandı. Takım oyununu kaybeden mavi takım bireysel dokunulmazlığı kazabilmek için en iyi pişmaniyeyi yapmaları gerekti. Dokunulmazlık oyunu sonrası pişmaniye tarifi en çok araştırılan yemek tariflerinden oldu. Peki, pişmaniye nasıl yapılır? MasterChef pişmaniye tarifi için malzemeler neler?

İşte pişmaniye tarifi…

PİŞMANİYE TARİFİ İÇİN MALZEMELER NELER?

- 2,5 su bardağı un

- 2,5 su bardağı şeker

- 1 su bardağı su

- 1 çay kaşığı limon tuzu

hq720-1.jpg

PİŞMANİYE NASIL YAPILIR?

Öncelikle unumuzun kokusu çıkana kadar kavuruyoruz. Kavurduğumuz unu bir tepsiye döküyoruz soğuması için bırakıyoruz. Ardından bir tavaya şeker ve suyu ekliyoruz sürekli karıştırarak kaynatıyoruz. Kaynadıktan sonra limon tuzunu ekliyoruz .

Kıvam aldıktan sonra ocaktan alıp karıştırarak soğutuyoruz dikkat edin sertleşmesin sürekli karıştırın kıvam alacaktır. Ardından kıvam aldıktan sonra tepsideki unumuzun üzerine alıyoruz. Halka oluşturuyoruz una buluyoruz genişletip 8 rakam çıkartıp üst üste katlıyoruz. Sürekli tekrarlıyoruz bu işlemi .

Ardından fazla olan undan kurtulup servis edebilirsiniz.

Öne Çıkanlar