PKK asla Kürtleri temsil etmiyor

A+A-
Behiç KILIÇ

Önce hemen şunu belirtelim ki PKK çetesi asla Kürt insanını temsil etmiyor, edemez...
PKK, uyuşturucu başta olmak üzere karanlık ticaretle beslenen, silahlı bir eşkıya çetesidir. Batılı gizli servislerin, onların emperyalist patronlarının uşağı, cinayet şebekesidir...
Yandaşları da çağdaş ırkçılardır!..
PKK, gözleri kin ve nefretle dönmüş robot askerlere, Nazilere taş çıkartan faşist taraftarlara sahip, uluslararası güçlere akredite, süper zenginleşmiş terör ağaları tarafından yönetilen bir örgüttür..
Kürt kimliğini siper edinerek suret-i hak bir politika izlemeyi ummaktadır, bu yüzden Kürt kimliğini üzerine yapıştırmakta ısrar etmekte, bununla da yetinmeyip yoksul Kürt kadınları ve çocuklarını çeşitli yollarla kalkan yapabilmektedir...
Kesin olan konu şudur ki; PKK öncelikle Kürt insanımızın en büyük düşmanı, önündeki en büyük engeldir...
Altını kalın çizgilerle bir kere daha çizelim; PKK’nın Kürtlükle ilgisi bu kimliği kendisine siper yapabilmek için uyguladığı bir taktiktir.. PKK çetesi Kürt kimliği olarak kabul edilmemelidir, bu ülkenin insanları hep beraber bu noktada toplandıklarında, aranan huzur ortamına kavuşulacaktır.

 

Kurtuluş Savaşı gibi
PKK çetesinin bugün yasal zemine sürdüğü uzantıları malum... Bu uzantılarla, işbirlikçi matbuatın da süslemesi ile pompalanan tez de malum!.. Ne diyor bunlar;  “Anadolu’yu beraber kurtardık, devleti beraber kurduk!!” Külliyen yalan... Anadolu’yu kurtaran Türk Milleti.. Türk Milletinin tanımı da belli.. Sen kimsin, şimdi PKK, o zaman da vardın adın başkaydı ama sen o zaman da PKK idin ve Anadolu’yu talan peşindeki dış güçlerin maşası haindin.. O zamanın da Meclisindeydin, hatta ordusundaydın. Osmanlı devleti mensubuydun ama haindin... Kurtuluş’ta vardın ama karşı cephedeydin..
Durum şimdi şöyle...
Türk Silahlı Kuvvetleri dağda bayırda vatan savunmasında koştururken, şehit veriyor.. Türk ve çok sayıda Kürt kimlikli Mehmetçikler vatan uğruna toprağa düşüyor..
Bu Türk ve Kürt kimlikli delikanlıları PKK eşkıyası kurşunluyor...
O zaman da durum böyleydi..
Mesela Sivas Kongresi, İngiliz işgal birlikleri tarafından, o dönem Kürt kimliğini kullanan
(o devrin PKK’lıları)
hainlere bastırılacaktı.. Mustafa Kemal Paşa ve Sivas heyetini kahraman bir Kürt aşiret beyi ile adamları bu baskından kurtardılar, (Hacı Bedir Ağa) Kurtuluş’ta katkıda bulundular...
Onlar işte Türk Milleti idi...
Ve PKK’ya karşıydılar...


Barzani Talabani bile...
Bu eşkıya çetesine karşı, onların anladığı dili İran konuşuyor.. Yakaladığını ipe çekiyor.. Hiç İran’dan gelen şehit cenazesi haberi okuyor musunuz, İran’lılar neden böyle acıklı sahneleri yaşamıyorlar, bellidir..
PKK çetesinin kahrı bize...
Talabani, Barzani bile bunlara karşı daha dik durmaya başladı!..
Irak’ın kuzeyinde Kürt bölgesinde seçimler yapılacak önümüzdeki günlerde... Partiler bu seçimlere hazırlanıyorlar..
Bölgede PKK da siyasi atak içerisindeydi.. PÇDK içinde geliştirdiği liste ile seçimlere girecekti.. Seçim Kurulu buna izin vermedi, PÇDK’nın (PKK bağlantısı nedeniyle) silahlı bir örgüt olduğu söylenerek seçimlere girmesi kabul edilmedi..
PKK bu yüzden Barzani ve Talabani’ye ateş püskürüyor... Ama nafile...
Yani durum şu...
PKK’nın Kandil’de yuvalandığından şikayet edip duruyoruz.. Ama Kandil’i de içine alan bölgede yapılacak seçime PKK giremiyor..
Oysa Türkiye’de hal malum!..
Eşkıya çetesi çatır çatır seçime katıldı, belediye başkanı listeleri yaptı, istediği adamlarını seçtirdi!..
Propagandalar sırasında silah gösterip tehditle karşı adayları yıldırdı, halkı tehditle kendisine oy vermeye yöneltti!..
Cezaevindeki militanlarını TBMM’ye soktu!..
Yani aslında bir bakıma ülkemizin tepesinin bu PKK işinde bir boş vermişliği de söz konusudur!..
Sözü gene lafın başına getirecek olursak!..
Büyük bir at koşturma sahası elde etmiştir bu PKK denilen çete, memleketin haricinde ve dahilinde..
Yaptığı işler kendisine muazzam bir bütçe sağlarken, varlığı gözleri üzerine odaklamakta, bu suretle memleketin öteki yamyamları da halkın zihni meşgulken ve endişeliyken malı daha kolayca götürmektedir!..
Bütün bunların yanı sıra...
PKK çetesinin Kürt insanına kıymık kadar katkısı yok, arşı alâ kadar zararı vardır..

Yazarın Diğer Yazıları