PKK olsaydınız! (2)

A+A-
Altemur KILIÇ

Dünkü yazımda hain Şemdinli saldırısı üzerine, PKK ve bölücülerin, azmak için nelerden cesaret aldıklarını anlatmaya çalıştım! Bir kısa özet yapmak gerekirse, TSK, bıraksalar bu eşkıyanın hakkından gelecek ama iplerin-hortumların uçları, içeride ve dışarıda, “başkalarının” ellerinde! Zemin ve zaman, onların lehine işliyor! Ve TC için “zaman” kalmıyor “zemin” de kalmayacak bu gidişle!

Nereden nereye? 
İlk PKK eylemi 15 Ağustos 1984’te Eruh-Şemdinli’de gerçekleşmiş, Abdullah Öcalan’ın “21 Mart Silahlı Propaganda” eşkıyaları, bir karakolu basarak tüm efradını kalleşçe şehit etmişlerdi! Bugün “barıştan” bahseden Apo, 1993’te, Ali Fırat takma adıyla PKK organı Özgür Gündem’de yazdığı yazıda, Eruh-Şemdinli’deki 100 “gerillanın” (eşkıyanın) ileride 10 bin, sonra da 50 bin kişilik bir “ordu” oluşturacağını vaat etmişti. Vaadi gerçekleşti; PKK “ordusu” şimdi kaç kişi? 1984’ten 2008’e kadar olanlar, Apo’nun “vizyonu”, bizim de devam eden aymazlığımızı gösterir! Son Şemdinli baskınından sonra, şaşırdık. Ama neye şaşırıyoruz ki! Ben “Küçük Türkiye-Büyük Kürdistan” kitabımda, naçizane yazmışım: Güneydoğu’da Mehmet Ali Kışlalı’nın, o zaman dediği gibi, “düşük yoğunluklu savaş”, 24 yıl boyunca Türkiye’nin kaderini ipotek altında tutmakta; 24 yıl sonra, PKK ile mücadelede aynı noktadayız!

Bu vatan!

Mitinglerde, “Bu vatan bölünmez” diye haykırıyoruz! Gerçekten de öyle. Türkiye’nin tamamı “Türk vatanıdır”, satılmaz, bölünmez! Ama, bunu bölücülere açık seçik belletelim ki umutlara kapılmaktan vazgeçsinler! Türklüğe, bu Cumhuriyet’e gerçekten bağlı Kürt kardeşlerimiz, bu vatanın ortak sahipleri ve öylece başımızın tacı! Ama eğer bu Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nden memnun olmayanlar varsa, yeni bir “mübadele” yapılsın, onlar da, taslarını taraklarını, silahlarını, mayınlarını toparlayıp, istedikleri “Kürdistan cennetinin” dibine kadar gitsinler. Ama yağma yok. Bu vatandan bir taş bile koparmamak şartıyla! Fakat mübadele -karşılık olarak-, Türkmen kardeşlerimizi, Musul’u, Kerkük’ü, Mustafa Kemal’in vaadi gereği, geri versinler! Eğer, bunları cesaretle ve açık seçik söylemez, ince diplomaside devam edersek, -PKK- bölücüler durumdan cesaret alıyor ve azıyorlar! Ve hatta “Teröre de ihtiyaç yok, meyve avuçlarımıza düşecek!” diyorlar! 

Erdoğan’ın dönüşü

Erdoğan “Terörle mücadelede azimliyiz” demişler. Zaten, hep söylenen, tekrarlanan da bu... Acele toplanan Terörle Mücadele Yüksek Kurulu’nun sonuç bildirgesine bakın. Bilgisayarda mahfuz, belge tıklayınca aynen çıkıyor! 
Geçmişte Türkleri, alt kimliklerden biri sayan, Türkiyeliler ve “Türkiye Türklerindir” demek yanlış diyen, “Kürtler benim meselem” diyen, Güneydoğu’dan oy bekleyen Erdoğan’ın “azmi-kararlılığı” nereye kadardır?

Altınova
 
Ve “kafa karışıklığının”, içimizden bölünmüşlüğün son örneği her şehitle içimizden bir can kopuyor, o malûm hainler, Altınova’da halkın Kürtlere tepkisinden yakınıyorlar. Şehitler umurlarında bile değil. “Kürtlerin haklarından” söz edenleri, “Türklerin hakları” hiç ilgilendirmiyor! Ülkenin bölünmesi, hiç değil. Zaten istedikleri de bu. Bütün yurtta, Türkler ve Kürtler arasında kanlı kavgalar çıksın ve sonunda, sorun uluslararası platforma taşınsın ve “AB Barış Gücü” gelsin, güya Türkiye’yi, ama aslında Kürtleri “kurtarsın”!’
Kısacası; siz PKK olsanız, 1984 Eruh-Şemdinli baskınından ve 1998’de Apo’nun yakalanmasından sonra, eşkıya başı katil Öcalan’ın, gerektiği gibi idam edilmemesinden başlayarak, “mücadelenin” giderek nasıl aşındırıldığına bakıp umutlanmaz ve azmaz mısınız?
Nihayet acıdır; Türk askerlerini insafsızca şehit eden eşkıya arasında ipten kazıktan kurtulmuş itler, uğursuzlar var. Ama itiraf etmeli ki, bizim üniversitelerimizde yetişen ve hatta o sözde aydınlarımız tarafından “eğitilen” Kürt “idealistleri” de var! Siz, o gençlerden olsanız; “Büyük Kürdistan” AB’nin, ABD’nin ve bizim de, Kuzey Irak’ı inşa etmemiz ve de beslememizle kurulurken, umutlarınız artmaz mı? Onları nasıl geri kazanacağız?
 Bu, tarihimizin en tehlikeli bağlamında, PKK’yı kökünden bitirecek “Ne mutlu Türk’üm diyene” tılsımıyla, milletimizi birleştirecek gerçek liderini bekliyor! Ve ey sevgili milletim; eğer, bütün bunları görüyor, AKP’nin, ülkeye her alanda, en az PKK kadar zarar verdiğini görüyorsanız gelecek seçimlerde erzak, kömür, sadaka mukabili gene bu partiye oy verecek kadar aymaz olamazsınız!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları