PKK ruleti

A+A-
Altemur KILIÇ

Bölücü PKK terör örgütünün cinayetleri “ahvâl-i âdiyeden” oldu... Acılı bir Şehit babasının dediği gibi, Erdoğan’ın deyimiyle artık “kelle” hesabı yapıyoruz... Şehitlerin, malul gazilerin sayısı binleri geçti...Aslında “ilan edilmemiş” bir iç savaş: Dağlarda, kırlarda ve kentlerde! 

***

 
Son olarak Tunceli’de futbol oynayan polislere yapılan saldırıda, komiser Cem Kerman ile öğretmen eşi Dilay Turan Kerman’ın şehit oldu ve 8 polis de yaralandı. El bombalarıyla sahanın ortasına giren PKK’lı teröristin daha büyük katliam yapması son anda önlendi. Ama sonuçta ölüm, silahsız bir komiseri eşinden ayırdı... Türk Bayrağına sarılı tabutlarının, ayrı yörelerdeki vatan toprağına gömülmek üzere aksi istikamete yönelmesi, bu trajedinin resmi... İstikamet ayrı, ama caniler aynı ve belli. Stratejileri aynı, yeni taktikleri, hedefleri ise “polisleri” vurmak...

***

 
BDP’lilerin bu eşkıyalarla sarmaş dolaş oldukları, onlara destek verdikleri, ölüleri için saygı duruşunda bulundukları, aşikâr ve mâlum değil mi? Ama, medyadaki PKK/Kürt muhipleri, buna rağmen, bu adamlar, bu kadınlar, acaba 1 Ekimde TBMM’ye gelecekler mi diye endişe içindeler... Sözde “barış” için bu modern giyimli eşkıyadan hayır bekliyorlar, medet umuyorlar!.. Gelseler sevinecekler ve Meclis salonunda bu eşkıya temsilcileriyle tokalaşacaklar. Bu, nasıl gafletten öte bir komedidir! 

***

 
Ve tam şu sırada, bu cinayetler BDP kongresinde. TC Devletine  “barış” koşulları dayatılıyor... Kongreden çıkan mesaj, açıkça “yola” aynen devam! Yoksa, “iç savaş çıkarırız” diye ültimatom veriyorlar... Asıl amaçları da zaten bu. Ve şu sırada “Türk Baharı” mı, yoksa “Kürt Baharı” mı?.. İç savaş çıkarsa yabancı güçler müdahale eder ve çözüm: “Türkiye’nin bölünmesi” ... “Büyük Kürdistan” ve tabii, “Büyük Ermenistan” ... Zaten yüz yıl kadar önce çizilmiş olan yol haritasının amacı da bu “Büyük Oyun” değil mi?

***

 
 PKK-BDP kongresinde dayatılan başka “barış koşulları”  da var... Başta Apo’ya af ve onun barış masasında “baş müzakereci”  olması.. Demirtaş ve diğerleri Yeni Anayasaya “Demokratik özerklik”  hükmünün konulmasının, vazgeçilmez bir koşul olduğunu söylediler. Bunun için de bütün güçleriyle çalışacaklarını ve direneceklerini vurguladılar.
“Kırılma noktası” -fay hattı- da bu “Demokratik özerklik” . Sonunda “Büyük Kürdistan” , onlar için “vazgeçilmez” husus. Türkiye’nin “üniter ulus devleti” -bölünmezliği-, bizim için vaz geçilebilir mi?.. İçimizdeki hainlere, işbirlikçilere göre, “evet” vazgeçmeliyiz!

***

 
Bu adamlara, bu sözde “aydınlara” göre sorun, “PKK’nın bitirilmesiyle” bitirilmeyecek... Bunun için de, bütün koşullarını kabul etmemiz, TC’nin “ölüm fermanını” kendimiz imzalamamız gerekecek... Bu gidişle imzalarız da!..

***

 
Yıllar önce aynı gazetede çalıştığımız rahmetli Aziz Nesin “Türk Milletinin çoğu aptaldır” demişti de, kızarak üzerine yürümüştüm. Maalesef hakkı varmış: Necip milletimiz bu iktidarı başımıza getirdi ve kamuoyu yoklamalarına göre başımıza da bela edecek!.. 

***

 
 PKK meydan okuyor: İç savaş ihtimali var... Hergün şehitler veriliyor... Timsah göz yaşları dökülüyor ama, -bayram seyran- işler tıkırında. Halkımız Fenerbahçe için yaptığı protesto gösterilerini şu sırada, TSK ve Türkiye Cumhuriyeti için neden yapmıyor?!! Lâyığımız, kaderimiz bu mu? Elveda “şanlı eski günlerimiz” mi diyeceğiz? 

***

 
PKK, Türkiye ile rulet oynamaya devam mı edecek?.. Bıçak, sadece “kemiğe” değil iliklerimize işledi... AKP Hükümeti, İsrail’e, Suriye’ye kükrerken, PKK’nın kökünü kazımak için daha da fazlasını yapmayacak mı?..
Çelişkiye bakın: PKK temsilcileri dışarıda,TBMM’de... Onlarla savaşmış ve savaşacak Komutanlar iktidarın “esirleri”...
Her gün yeni bir esir alınıyor... Herhalde tarihçiler Türkiye’nin bu dönemine “çöküşten” önce, “gaflet ve ihanet” dönemi diyeceklerdir...

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları