PKK'lılar sosyeteye koruma mı oluyor!?

A+A-
Behiç KILIÇ

İlginç bilgiler geliyor...
Önce bize gelen mektuplara değinelim.. Urfa’dan yazan O.C. şöyle diyor, “Behic agabey inanin dogulu insanlarimiz vatanseverdir, ama ne yazik ki devletimiz hükümetimiz vatansever insanlarimizi bir avuc haine teslim etmistir. Ben de Urfaliyim,Türk bayragim hic eksik olmadi evimde...Bana baska bir milettensin denilirse en büyük tepkimi gösteririm.
Şimdiye kadarki politikalar hep taviz hep ihanet derecesine varan poltikalardir,simdiye kadar eger biz hala terörü yok edememissek bu kesinlikle hükümetler ve hata sanli ordumuzun hatalari da vardir.. Bakın idia ediyorum birakin bunu dogulu vatansever insanlarimiza oranin yerlisine birakin bakin bir yilda terör bitiyomu bitmiyo mu görecegiz, ama bir sartla is bittikten sonra onlari (terörle savaşanları) hapise gönderip idamla yargilamamak sartiyla..! Vatansever insanlar hapiste hala cürüyolar.siz kalkipta teröre karsi savasan vatanseverleri bugün hapise tikiyosaniz,bu sekilde terör yok edilemez..”
Diyarbakır’dan gelen mektup, “Sayın Kılıç,
Ben Kimya Mühendisiyim. Pazar yazınızı okudum ve Diyarbakırlı kardeşimizin mektubunu alkışladım ve duygulandım. Evet benim de Urfalı, Diyarbakırlı, Mardinli kardeşlerim var. Bayramda Urfalı bir inşaat mühendisi kardeşimle görüştüğümde, “Benim açılıma ihtiyacım yok, beni kullanıyorlar,onları dava edeceğim.” Diyordu. O insanlara PKK gerçek yüzüyle anlatılamadı ve gerçek niyeti ortaya dökülemedi. Eğer PKK’nın Marksist bir örgüt olduğu bölge insanına anlatılabilmiş olsaydı o insanlardan destek bulamazdı. Size iyi günler dileyerek aracılığınızla mektup gönderen Diyarbakırlı kardeşimi de kutluyorum... (İsmi bende..)”
 Gene Diyarbakır’dan Koray Elbeyli
(Diyarbekirli Alaylı Tarihçi) şöyle diyor;
“Düşünce tarihimizin son yüzyıldaki en tartışmalı isimlerinden Ziya Gökalp’in, Türk milletinin en büyük hastalığı olarak tanımladığı etnik cehalet bugün öyle inanılmaz boyutlara ulaştı ki insanın haykırası geliyor. Tüm ümidim; sizin gibi cesur ve objektif kalemlerin bölge tarihini yeniden masaya yatırmalarıdır. Diyarbakır’ın yerli bir ailesine mensup bir Türk olarak Oğuz Türk(men) cesinin çok sağlam izlerini hem bölge ağzında hem de bugün farklı bir dil diye dayatılan Kürtçe’de bulacaksınız. Bugün Diyarbakır’ı başkent ilan ederler Allah aşkına kendilerine ait iki parça tarihi eser göstersin, evet haklısınız diyelim. Kırklar dağından, Ziyaret dağına bölgede adım atmadık yer bırakmayan Türk (men) ler ve kültürü kendin tarihine, sokaklarına nüfuz etmiş. N’olur bu konuyu gündemden düşürmeyin.
Ve bir Diyarbakırlı olarak sizden tarih namusu adına istirham ediyorum; n’olur 15.YY’de yaşamış Farisi kökenli İran’ı tarihçi Ebubekir Tıhrani’nin Kitab-ı Diyarbekiriye eserini okuyun ( ve mümkünse tanıtın). Orada okuyacağınız ve gerçekleri, günün popüler ezberini her dem söyleyen bölücü ve işbirlikçilerinin ne kadar yanıdıklarını yüzlerine çarpın..Değerlendirmeniz umudu ile. Saygılar, muhabbetler.”
Bunu da yapacağız...
Başlıktaki konuya gelelim...
Bir süredir internet ortamında şu haber var, “Turuncutime’ın haberine göre çok ünlü şarkıcı dağdan inen PKK’lıyı şoför olarak işe aldı. Sitenin G.E olarak verdiği ünlü şarkıcı Gülben Ergen.. Bir süredir şarkıcının şoförlüğünü yapan eski terörist ile şarkıcının görüntüleri birçok magazin videosunda var..” Hayırlısı olsun!!

Yazarın Diğer Yazıları