PKK'nın Pusu ve Katliamları

A+A-
Özcan YENİÇERİ

Türkiye’nin terörle imtihanını kaybetme noktasına gelmesinin nedeni, geçmişte yaşananlardan yeterli ve anlamlı sonuçlar çıkarmamasıdır. Son zamanlarda Türk halkını yirmibeş yıldır vahşi bir teröre muhatap eden PKK’ya yüklenen yeni misyon geçmişte olan biteni yeniden hatırla(t)mayı zorunlu kılmaktadır. Anaları ağlatan, bebekleri kundakta kurşuna dizen, sayısız toplu katliamın altına imza atan örgüte karşı toplumsal muhalefetin giderek azalması, üzerinde durulması gereken bir husustur. Devletin varlığına ve milletin birliğine karşı dağa çıkarak kan dökene “kan dökme”, silah taşıyana  “silah bırak”, anaların evlatlarını pusuya düşürüp katledenlere “katletme” diyemeyenler;  devlete “operasyonları durdur”  demektedirler.

İnsanlık suçu işleyenler
“Barış gelsin”, “analar ağlamasın”, “insanlar ölmesin”, “silahlar sussun”  adı altında devletin PKK’nın isteklerine uygun olarak yapılanması talep ediliyor. Millete 25 yıldır kan banyosu yaptıran terörizmin nedenini “Kürt Sorunu”na bağlayanlar, millete yalan söyleyenlerdir. Bu aynı zamanda insanlık suçudur. Çünkü hiçbir sorun insan öldürmeyi, kitle katliamını ya da terörizmi haklı çıkarmakta kullanılamaz. Bu bağlamda PKK’nın insanlığa karşı işlediği suçlardan beraat etmesi anlamına gelen hiçbir düzenleme de kabul edilemez. PKK, silahını bırakırsa silahlar susar. PKK insan öldürmezse “analar ağlamaz”. PKK insanları tehdit etmekten vaz geçerse, koruculuk sistemine gerek duyulmaz. Barışı bozan, insanlık düşmanlığı yapan ve insanlarımız arasına fitne sokan terör örgütüdür. 

Haçlı Ordusu PKK
Terör örgütünün muhatap alınmasını, İmralı’daki teröristbaşı ile müzakere yapılmasını, PKK’nın siyasi uzantısı olan DTP ile dirsek temasına girişilmesini savunanların PKK’nın marifetlerini dikkatli bir biçimde bir kez daha gözden geçirmeleri gerekmektedir. Bunun için Özdağ’ın  “Pusu ve Katliamların Kronolojisi”  kitabı eşsiz bir kaynaktır. Kitapta PKK’nın niyetleri çok açık bir biçimde ortaya konmuştur. Terör örgütü kuruluş bildirgesinde  “devrimci terörü vazgeçilmez bir mücadele yöntemi saydığı”nı açıklamıştır. PKK’nın yayın organı Serxebun, başlattıkları silahlı çatışmaların amacını şöyle ifade etmiştir:  “Düşmanı askeri mücadeleyi uzatmak sureti ile tüketmek, maddi hasara uğratmak, askeri olarak geri çekilmeye zorlamak, uluslararası arenada siyasi anlamda tecrit olmasına ve yalnızlık içerisine itilmesine yol açmak”. Bunun için PKK 1984-2009 tarihleri arasında 43.505 terörist saldırı gerçekleştirmiştir. Bu saldırılarda “kundaktaki bebekten, 100 yaşındaki ihtiyara kadar uzanan 5669 sivil yurttaş” hayatını kaybetmiştir. PKK, toplam 386 kitle katliamı yapmıştır. Bu saldırılarda şehit olan asker sayısı 4241, şehit edilen emniyet mensubu sayısı ise 217’dir.
Ümit Özdağ, eserinde, Anadolu’da Haçlı Orduları, Ermeni çetecileri ve Yunan Ordusunun gerçekleştirdiği katliamlardan sonra en büyük ve en uzun süreli katliamları PKK’nın gerçekleştirdiğini ortaya koymuştur. Bu eser sahasında ilk olmanın ayrıcalığına da sahiptir.
“Anneler ağlamasın”, “insanlar ölmesin diyenler”, önce anneleri kimin ağlattığını ve insanların kim tarafından öldürüldüğünü dürüstçe itiraf etmeleri gerekir. Çözüm buna bağlıdır.
İlgilenenler İçin: Ümit Özdağ,  “Pusu ve Katliamların Kronolojisi” , Kripto Yayınları. Ankara. Telefon: 0312 432 19 23.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları