PKK'yı övmek devleti yermek

A+A-
Özcan YENİÇERİ

Terör örgütü PKK'nın amacı, bölgeden Türkiye Cumhuriyeti devletinin egemenliğini kazıtmaktır. PKK bunun için kentleri kana ve gözyaşına boğmakta sokakları harabeye çevirmektedir. Örgüt sızdığı mahallelerde evleri mevziye çevirmekte, hendek kazmakta, bomba döşemekte, okul yakmakta ve suikast düzenlemektedir. Devlet ise güvenlik güçleri vasıtasıyla toprağını, bayrağını ve vatandaşlarını korumaya çalışmaktadır.

Terör örgütü devlet içinde devlet olmak için ülkeyi kana ve gözyaşına, şiddete boğmaktadır. PKK terör örgütü halkı yerinden yurdundan göç ettirmiş, okulları tahrip etmiş, camileri yakmış, sokakları da yaşanamaz hale getirmiştir.

Bu ülkenin meclisindeki bazı siyasetçiler, üniversitelerindeki bazı akademisyenler, tiyatrolarındaki bazı sanatçılar ve aydınlar PKK'nın terörünü kutsayan bir tavır takınmaktadır. Terör örgütünün katliam, vahşet ve barbarca eylemlerini görmezlikten gelmekte bunu engellemeye çalışan güvenlik güçleri üzerinden devleti suçlamaktadır.

Hain vicdanlarda bazı yapıların ve kavramların ne anlama geldiğini burada ifşa etmek zorunluluk oldu. Bazıları için PKK; siyasetçi, canlı bomba; aydın ve sanatçı ne demektir?

PKK ve siyasetçi ne demek?

                PKK demek; hendek açmak, barikat kurmak, ambulans kurşunlamak, cami yakmak, okul kundaklamak, canlı bomba patlatmak, kitle katliamı yapmak demektir. Köy basmak, pusu kurmak, araç yakmak, yol kesmek de vahşi örgütün diğer marifetleri arasındadır.

                HDP'li siyasetçi demek; 'PKK'nın tükürüğüyle' Türk Milletini boğacağını söylemek, elliyi aşkın insanın canını alan canlı bombaya taziyeye gitmek demektir. Gerektiğinde PKK'nın kaleşlerini güvenlik güçlerine çevireceğini ilan etmek, yolda rastladığı silahlı PKK'lılarla kucaklaşmak, Mehmetçik katili teröristlerin yolundan yürüyeceğini söylemek, PKK'ya silah ve mühimmat taşımak demektir.

                Halk savaşı için siyaset yapmak demek, halkı sokağa çağırmak, halkla güvenlik güçlerini karşı karşıya getirmek demektir. Bunun için birinci çağrıda elliyi aşkın insanın ölümüne sebep vermek, ikinci sokağa çıkma çağrısından cevap alamadığı kitleleri suçlamak demektir. Uzantısı olduğu PKK'nın gerçekleştirdiği katliamlardan dolayı devleti "katil" ilan etmek ardından da devleti yalnız katil değil "seri katil" ilan etmektir.

Akademisyen, aydın ve sanatçı ne demek?

                Akademisyen demek PKK'yı, "Kürtlerin imha edilmesi politikası ile mücadele" eden örgüt olarak ilan etmektir. PKK'nın kazdığı hendekleri "kargaşanın sebebi değil", 1919'dan bu yana verilip tutulmayan sözlerin sonucu olarak görmek demektir.

                Dahası akademisyen demek Türkiye Cumhuriyeti Devletini "başta Kürt halkı olmak üzere tüm bölge halklarına karşı katliam yapmakla" suçlamak demektir. Yaşadığı ülkeye karşı "ulusal ve uluslararası bağımsız gözlemcileri gözlem ve raporlama yapması" için çağrıda bulunmak demektir.

                "Yetmez ama evetçi" demek; PKK'nın silahlarını, kazdığı hendekleri, insanların arasına saldığı canlı bombalarla gerçekleştirdiği kitle katliamlarını görmemek demektir.

                Sanatçı demek, PKK'nın kitle katliamı gerçekleştirdiği sıralarda gerilla olmak ve dağa çıkmak arzusunu dile getirmek demektir. Otuz yedi kişinin katledildiği bir zamanda katillerle aynı hedefte buluşmak demektir. Daha da ileri giderek "Devrimci olup, silahı alacağım, bu haksızlıkları yapanları kurşuna dizeceğim" diyerek devlete meydan okumak, demektir.

Daha da popülerleşmiş sanatçı demek, Devlet ve yöneticilerine tepeden bakmak, teröre güzelleme, teröriste kuryelik yapmak, yediği ekmeğe nankörlük etmek, teröristlere selam göndermek devletin meşru savunmasına karşın "yaşasın barış ve kardeşlik" demek.

Aydın demek, terör örgütüne terörist diyememektir. Terör yandaşlığını saklamak için 'hukuktan, barıştan, demokrasiden, özgürlükten, insanlıktan' yana olacağını söylemek demektir. Sonuçta aydın olmak demek terör örgütüne "silahlı örgüt" daha da ileri giderek "yasa dışı örgüt" diyerek güzelleme yapmaktır. Dahası da canlı bombayla otuz yedi kişiyi vahşice katleden teröriste "kızcağız" demektir.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları