Polis, tacize uğrayan kadını şikayetinden vazgeçirmeye çalıştı

Polis, tacize uğrayan kadını şikayetinden vazgeçirmeye çalıştı
İstanbul Büyükçekmece'de güneşlenirken tacize uğradığını iddia edilen Öyku Su Ünay isimli kadın, tacizciyi polis şikayet etti. Mağdur kadının iddiasına göre polis, "Bu zaten salak ya hiç uğraşmayın, şikayetçi olmaya gerek yok" dedi.

İstanbul Büyükçekmece'de yaşayan Öykü Su Ünay isimli genç kadın güneşlenirken tacize uğradığı iddiasıyla polise gitti. Genç kadının iddiasına göre tacizle ilgili 'arabuluculuk' yapan polis ekipleri “Bu zaten salak ya hiç uğraşmayın, şikayetçi olmaya gerek yok." dedi.

Ünay, Twitter hesabından o anlara ilişkin, “Tacizciyi kovalayıp yakaladıktan sonra telefonunu vermesini istediğim halde vermedi, pişkin pişkin gülüp bizi itti ve fotoğrafımı çekmediğini iddia etti. Birkaç yumruk, itiş-kakış ardından elinden telefonunu alınca sözlü taciz öncesinde birkaç fotoğrafımı daha çektiğini gördük” ifadelerini paylaştı.

Karakolda polisin kendisini vazgeçirmeye çalıştığını ileri süren Ünay, “Karakola gelene kadarki tüm süreç boyunca tacizciler vazgeçmem için, ablacım nolur yaptık işte bi hata minvalinde, epeyce bir dil döktü. Polislerden birisi, daha yetkili olanı, 'bu zaten salak ya hiç uğraşmayın, şikayetçi olmaya gerek yok' şeklinde ara buluculuğa girişti” diye yazdı.

“İki tarafın rica kılıfı ile örtülmüş biçimde sunduğu, tacizi meşrulaştırmaktan başka bir karşılığı olmayan taleplerini kat'i biçimde reddettim. Şahıstan şikayetçi oldum. Ceza alması için de elimden gelen her şeyi yapacağım.

Tacizcinin arkasından koştuğum halde koşmaya dahi tenezzül etmeyişi buram buram erkekliğinden aldığı güç, kadına baktığında gördüğü zayıflık kokuyor. Kadın düşmanı politikalarınız bize sadece tacizi vadediyor. Ama biz dik duran, boyun eğmeyen kadınlara sizi alıştıracağız.”

  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58