Prof. Dr. Oğuz Özyaral koronada gözden kaçan gerçeği açıkladı. Uyarı üstüne uyarı yaptı

Prof. Dr. Oğuz Özyaral koronada gözden kaçan gerçeği açıkladı. Uyarı üstüne uyarı yaptı
Prf. Dr. Oğuz Özyaral yeni korona virüs kısıtlamalarını değerlendirdi. Özyaral, son tablo gelinen nokta ve alınması gereken tedbirleri anlamlı bir şekilde değerlendirerek, "Daha ağır kısıtlama 'ekonomiye vurulan darbe' demektir. Pikler ise tırmana tırmana ve katlana katlana gidiyor" ifadesini kullandı.

Prof. Dr. Oğuz Özyaral'ın TV100 kanalında, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.  Özyaral, "Şunu söylemek istiyorum tedbirsiz davranıldığı sürece her zaman bu rakamlar yükselir. Bizim sizi vasıtasıyla büyük emeklerle ifade ettiğimiz sözlerin bir miktar dinlenilmemiş olması açıkçası dünya çapında demek istiyorum dünya genelinde böyle bir davranış var.

"SAYILAR TAVAN YAPTI" 

Bu bir dalganın birinci piki, ikinci piki üçüncüsü derken tırmana tırmana gidiyor. Katlana katlana gidiyor. Ne acıdır ki sayılar çok tavan yapmış durumda. Hala neyin farkına varamadığımız da bazen algılamaya çalışıyorum. Tabii ki üzücü sonuçlar ama bir şekilde insanların insanlığın bu tip hastalıklarla sadece korona virüs  değil daha başkaları da gelebilir. Bir de bunun üstüne binip daha farklı tablolar oluşabilir. O yüzden buna çok dikkat edilmesi gerekiyor" dedi. 

MARKET VE PAZAR ALIŞVERİŞLERİNE DİKKAT

Market ve pazar alışverişlerine değinen Oğuz Özyaral, şunları söyledi: "Koluna çantasını takan çocuğunu kucağına alan 7 kişi 8 kişi marketlere koşmaya kalkarsak sorun olur. Kısıtlama zaten AVM'ye, pazar yerlerine getirildi. Dolayısıyla yani o pazar yerinden herkesin alışveriş etmesini bekliyorsak 7 kişi gitmeyeceğiz. O pazar yerine aileden 1 kişi gidecek belirli sayıda girilecek çıkılacak. Ben daha ağır kısıtlama beklemiyordum. Çünkü ne olursa olsun daha ağır kısıtlama demek ekonomiye vurulan darbe demek. Yarın sizin, benim bir başka arkadaşımız evine götüreceği ekmeğin iyice tartışılır hale gelmesi demek. Birbirimize kısıtlamayı kapı kapamayı engellemek için bu kısıtlamalar var. Anlamlı bir şekilde hareket edersek herkesin çalışması devam eder." 

 

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58