Prof. Akgündüz'den çok kritik FETÖ itirafları

Prof. Akgündüz'den çok kritik FETÖ itirafları
FETÖ komisyonunda dinlemeler devam ederken, Rotterdam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz'ün itirafları sorgulamaya damga vurdu. Akgündüz, "FETÖ'nün 2 ve 3 numaralı isimlerini de açıkladı.

Hollanda’da bulunan Rotterdam Üniversitesi Rektörü Prof. Ahmet Akgündüz, FETÖ için Meclis'te sıra dışı açıklamalar yaptı. Muhalefet milletvekillerinin olmadığı bölümde, Fetullah Gülen için ‘Alim, yoldan çıkmış alim' tanımlaması yapan Akgündüz, “Kafir, mürtet' diyemezsiniz” dedi. Akgündüz FETÖ’nün 2. ve 3. isimlerini de ”Abdullah Aymaz-Mustafa Özcan” olarak açıkladı. Akgündüz TBMM’de şunları söyledi:

FETÖ'YE KAFİR DİYEMEZSİNİZ

FETÖ için teolojik olarak itikadi açıdan ‘ehli dalalet' diyebilirsiniz ama bir kısım cahil gazeteciler gibi ‘kâfir' ve ‘mürted' diyemezsiniz. Alim olur ama Hekimoğlu İsmail'in açıklaması gibi sapıtmış alim olur. İslam âlimleri buna ‘ehli dalalet' demişler. Asi, isyankârdır, en önemlisi de haramidir. Şahsi kanaatim İslam tarihinde Şia'dan sonra bütün dünya çapında yayılan ikinci tefrika hareketidir.

BUNLAR ÜÇ GRUP

Sayın Başbakanımıza bir rapor sundum zamanında. ‘FETÖ cemaatini 3 gruba ayırın. Birinci grup yüzde 50; bunlar ya maddi menfaat için ya ticaret için veya kalabalık görünce koşanlar gibi, bunlar bıraktı 17 -25 Aralıktan sonra. İkinci grup yüzde 20; Bunlar Abdullah Aymaz, Mustafa Özcan gibi en tehlikeli şahsiyettir. İkinci adamdır. Kıyamete kadar devam edecekler. Yüzde 30'luk grup da imanlı gençler, büyülenmişler, virüslenmişler, mümkünse şefkat elinizi uzatın bunları yani kazanmaya çalışın' dedim.

ERDOĞAN'I 2010'DA UYARDIM

Ben Cumhurbaşkanımıza da çok ciddi tavsiyelerde bulundum Başbakanken, hatta 2010 yılındaki referandumda. “Akgündüz'den daha iyi bu cemaati bilen yok, belki siz de benim kadar bilmiyorsunuz. Referandumda bunlar partiden fazla çalıştılar ama bunun sebebi devleti ele geçirmek.” O zaman aldığım cevaptan biraz üzülmüştüm ama ‘Hiçbir devlet kurumunu yüzde 49 bu adamlara teslim etmeyin. Bu adamlar beni öldürmeye teşebbüs ettiler’ dedim.

  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş