Prof. Dr. Bingür Sönmez’den aşı olmayacaklar için olay yaratacak benzetme. Daha önce “vatan hainliğiyle” suçlamıştı

Prof. Dr. Bingür Sönmez’den aşı olmayacaklar için olay yaratacak benzetme. Daha önce “vatan hainliğiyle” suçlamıştı
Daha önce, korona virüs aşısı olmayı reddedenlere 'vatan haini' diyen Prof. Bingür Sönmez, bu kez aşı olmayanları, aşısız köpeğe benzetip "aşı olmayanlara yaşama şansı verilmeyecek" diye konuştu. Sönmez'in bu sözleri sosyal medyada büyük bir yankı uyandırdı.

Medyaradar'da yer alan habere göre, Alev Alatlı'nın 'Murakabe Günleri' adlı programına konuk olan Prof. Dr. Bingür Sönmez, yeni tip korona virüs (Covid-19) aşısı yaptırmayanlarla ilgili yaptığı benzetmeyle sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi.

Daha önce aşı olmayı reddedenlere 'vatan haini' diyen Prof. Bingür Sönmez, bu kez aşı olmayanları
aşısız köpeğe benzetip "aşı olmayanlara yaşama şansı verilmeyecek" dedi.

Önümüzdeki 10 yıl boyunca herkesin aşı olması gerektiğini söyleyen Sönmez, bu açıklamalarından sonra büyük tepki gördü. Açıklama sonrası Twitter'de #bingursonmeztutuklansin etiketiyle kampanya başlatıldı. Sosyal medya kullanıcıları Prof. Sönmez'in hakaret, kin ve nefret suçları işlemekten tutuklanmasını istedi.

"HER YIL AŞI OLACAĞIZ"

Ben aşı olmak istemiyorum deme hakkı yok kimsenin diyen Sönmez, "Herkes aşı olmak zorunda. Değil İstanbul, değil Türkiye, bütün dünyanın %70-%80 oranında aşı olmazsa önümüzdeki 4-5 yıl korona salgını ile beraberiz. Virüs her yıl mutasyona uğrayacak. Her yıl aşı olacağız" şeklinde konuştu.

"AŞI OLMAYANLARA KÖPEK BENZETMESİ..."

Sözlerine devam eden Sönmez, "Aşı olmayanlar nolacak? Hani köpeklere aşınız var mı diye söylüyordu şimdi artık insanlara sorulacak. Pasaport alamayacaklar, uçağa binemeyecekler, toplu taşımaya giremeyecekler. Aşı olmayanlara  yaşama şansı verilmeyecek" dedi.

DAHA ÖNCE DE GÜNDEM OLDU

Kalp ve damar cerrahı Prof.  Sönmez, daha önce katıldığı Fox Tv'de; "Ben aşı yaptırmam diyenler birer vatan hainidir. Onlara kız bile vermeyeceğiz. İnsan vücudunun dokunulmazlığı nedeniyle mecbur etme şansımız yok ama kurallar koyacağız, devlet dairelerine bile giremeyecekler, otobüse binemeyecekler. Başka çaremiz yok" sözlerini söyledi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş
Tüm Hakları Saklıdır ©
Yeni Çağ Gazetesi

İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel: (0212) 452 40 40
Faks: (0212) 452 40 58