Recep Ali Urhan’dan açıklama

A+A-
Yavuz Selim DEMİRAĞ

Sayın Yavuz Selim Demirağ;
“Facia ve Cinayet” başlığıyla 22 Mart 2011 tarihli köşenizde yayınlanan yazı, görev yaptığım eğitim kurumu ve şahsım hakkında asılsız ithamlar içermektedir. Şöyle ki:
Göreve başladığımdan bu yana yürütmekte olduğum tüm çalışmalarım  kanunun bana verdiği yetki ile ve mevzuata uygun  yapılmakta, Okulda alınan tüm kararlar Öğretmenler Kurulunda görüşülüp karara bağlanmaktadır. İddia edildiği gibi ne öğretmen ne öğrenci ne de velime karşı hakaret etmem söz konusu  olmayıp aksine, onlara  her zaman nazik davrandığım, onları sonuna kadar dinlediğim herkesin malumudur. 21 yıllık meslek hayatımda uyarı cezası dahi almadığım gibi yapmış olduğum olumlu çalışmalarım nedeniyle Aylıkla Ödül , Takdir ve teşekkür belgeleri ile de taltif edildim. Yine, Okul Aile Birliği ile uzlaşmadığım şeklindeki itham tamamen asılsızdır. Kendileri ile uyum içinde mevzuata uygun çalışma irademiz ortaya koyulmasına rağmen, bahsi geçen Okul Aile Birliği yönetim kurulunun 4  asil üyesi çok yoruldukları gerekçesiyle istifa etmişlerdir. Şu an hizmet yedek üyeler ile sorunsuz sürmektedir. Söz konusu okul aile birliği eski üyelerinin şikayetleri Kaymakamlıkca ciddiyetle ele alınıp gerekli araştırma ve soruşturma yapılmış, ancak bu durum da müfettişlerin zan altında bırakacak şekilde gazetenizde yer bulmuştur. Okulda mevcut durumlara ilişkin tarafımca hazırlanan rapor üzerine ayrıca açılan inceleme-soruşturma devam etmekte olup soruşturma konularından biri de Okul Aile Birliğinin geçmişte yaptığı usulsüz harcamalardır.
Yazıda belirtilenin aksine okuldan yönetim biçimim gerekçe gösterilerek öğrencilerin ayrılması söz konusu olmayıp, öğrenci sayısında artış olmuştur. Sosyal Faaliyetler, ilgili Yönetmelikte belirtildiği şekilde ve veli desteği ile yapılmaktadır. Öğretmenlerin tedirgin olduğu tayin istedikleri yönündeki iddialar da gerçeği yansıtmamaktadır. Söz konusu yazının içeriğini hiçbir şekilde kabul etmediğimi, birleştirici, bütünleştirici, yapıcı, eğitici tutum ve davranışlarım doğrultusunda görevime devam ettiğimi kamuoyuna saygıyla duyururum. 

Recep Ali Urhan Ergazi İlköğretim Okulu Müdürü

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları