Reklâmlardan sonra

A+A-
Altemur KILIÇ

Önceki yazımda “bu bayram”, bir korku filminde, adeta “kısa bir reklâm arası”; bu “kısa” aradan sonra karabasan dizileri yeniden başlayacak demiştim. Aynen öyle olacak. Türkiye eğer, kısa, zoraki bir “bayram havası” esmişse bile, gene karabasana girecek.
Bu bayram, her kesim “saye-i” AKP’de, güzel bir bayram yapabildi mi?
Eskiden “Nasılsınız” diye sorduklarında, “yaşıma göre iyiyim” derdim. Şimdi adet edindim; “Memleket kadar iyiyim” diyorum. Her kesimden insanlar, istisnasız, “Aman yapmayın, o kadar kötü olamazsınız” diye mukabele ediyorlar. Bu, bence, en bilimsel kamuoyu araştırmalarında ortaya çıkan neticelerden daha gerçekçi!
Filmlerden söz ederken, eski “12 kısım tekmili birden” macera filmlerinde, “kahraman” kız veya erkek uçurumun kenarında bir dala takılır veya raylara bağlıyken, üzerine tren gelirdi ama son dakikada, mucize olarak kurtulurlar, kurtarılırlardı! Bugünkü TV dizilerinde bölümler en heyecanlı noktada kesiliyor ve gelecek haftaki bölüm heyecanla bekleniyor. Milletçe bekliyoruz, kurtarılmayı bekliyoruz. Mucizeler bitmez!
Kıbrıs
Sonraki bölümde KKTC Cumhurbaşkanı Mehmet Ali Talat Kıbrıs’ı AB’ye, Hristofyas’a, Yunanistan’a vermek üzere! KKTC kurulurken, kendi itiraf ediyor; hüznünden ağlamış, şimdi, herhalde, sevinç gözyaşları dökecek, bayram ilan edecek!
Bakalım bu durumlarda “sıfırcı” Davutoğlu hoca sorunu nasıl sıfırlayacak? Kitabında Kıbrıs’ın, Türkiye için hayati önemini yazmıştı. Acaba konumu, mevkii değişince, “önem” azaldı mı? Merak ediyorum!
Test
Ve başımızın üzerindeki “Demokles Kılıçları; ABD ve AB”!
Kısa bir soru-cevap “doğru-yanlış” testi! 
* Bizi sonunda AB’ye muhakkak almayacaklar!
* Avrupa Birliği “uyum uyum” bütün değerlerimizi ortadan kaldırıyor!
* AB, PKK ile mücadele gücümüzü kırdırıyor
* AB, Türk Ordusunun etkisiz hale getirilmesine çalışıyor!
* AB, Güneydoğuda eyalet sistemi istiyor ve alt yapısını hazırlıyor.
* AB başından beri Karen Fogg, vb.. entrikalarıyla, KKTC’yi ortadan kaldırmaya çalıştı ve çalışıyor.
Gelin de, bunlar “yanlış” deyin.
Ama yanlış olan, bütün bu gerçeklere rağmen, kahrolası “AB sürecinde” devam etmek!
Ergenekon acısı
Bu bayram milletimizin içindeki büyük ukde, yaralar “Ergenekon davası” ve mağdurları! Yargıya yapılan dinleme vb.. baskıları, Silivri’de ve diğer cezaevlerinde yatan dostlarımı unutamıyorum ve onlara “Hayırlı Bayramlar” diyemiyorum. Ancak gene de içimden “Yarın Bayram olsa” demek geliyor!
Evet sonunda “bayram olsa da” mağdurların kaybettiklerini, ayları, yılları onlara kim geri verecek?

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları