Saadet Partisi'nden "gönülden" destek

A+A-
Behiç KILIÇ

Erbakan Başbakan olmuştu..
Daha “olduğu” gün, İsrail derin devleti Ankara’ya hücumu başlatmıştı ve şu malum matbuatı da kullanıyordu..
Manşetler, daha birinci gün Hoca’yı düşürme üzerine atışa başlamıştı ve İsrail’in derin kimlikleri (Alan Makowski gibi) demeçleri ile başrollerdeydi..
İsrail Erbakan Hoca’dan korkuyordu..
Çünkü Hoca İsrail’in “Armagedon planını” bilip deşifre ediyordu..
Sonra malum olaylar.. Hoca düştü..
Aradakileri geçin!..
İsrail kaynakları, ABD’nin Yahudi kökenli Türkiye’deki diplomatları, “birileri ile” yakın temasa geçtiler..Ve bu Yahudi lobilerinin telkinleri ile, uluslararası Yahudi sermayesinin Türkiye’deki  acentesi olan sermaye ağaları da, aynı “birileri” ile temasa başladılar..
“Türkiye’ye iktidar yapacaklardı bu birilerini..”
Sonrasına bakın..!
Kimin yıldızı parlayıverdi!!?
Oval Ofis’te kim ağırlandı?!!ABD Yahudi Lobisi kimi taçlandırdı!!?
Yahudi sermayesi, kimin açtığı yolda ilerlemeye başladı?!
Ofer konusu.. Urfa merkezli, GAP hedefli İsrail hesapları.. mayınlı arazilerin kime verileceği konusundaki aşırı çabalar..
Silah anlaşmaları.. TBMM mensuplarının İsrail dostluk birlikteliği, koalisyonu oluşturmada hangi partililerin aşırı çabası?!
Ve gelinen nokta?!.
“One minute!!” nasıl bir hesap?..
İsrail üzerinden, “koltuk koruma gayreti” nasıl bir plan?!!
İslam alemi üzerinde binbir hesap peşindeki Pentagon’un, “Sizden görünen bizim adam!!” stratejisinin gereği oyuna sokulan “BOP’çu oyuncu!!” kim?..
Öncelikli düşman sayılıp, apar topar koltuğundan indirilen Erbakan’ın yerine..
Erbakan’ın hemen dizi dibinden, alınan tohumla yeşertilen, koltuk sahibi edilenlerin, bir anda İsrail karşıtı kesilmelerindeki görüntüde ABD’nin yeri ne?!.
Gazze’ye “sevgi” de bunca haykırış ne kadar yalın..?
Ceberut İsrail yöneticilerine karşı, mazlum Filistin insanının yanında olmanın ötesinde ne olabilir?.. Saadet Partisi’nin “Sustukça Ölüyoruz-İsrail Vahşetine İsyan” mitinginde 10 binlerce kişi İsrail’i lanetledi.. Bu mitinge katılanların da, mitingi düzenleyen Saadet Partisi’nin de çok gönülden oldukları kesindir...
Orada toplananların, Filistin insanına her türlü vahşeti reva gören İsrail’le “izin-anlaşma” temelinde bir buluşmayı akıllarına dahi getirmeyecek kadar samimi oldukları da kesindir.. Hiçbir siyasi rant hesapları da yoktur..
Kendi çizgileri, inanışları doğrultusunjda delikanlıca dimdiktirler..
Ve.. “İsrail’i vurmadan PKK bitmez” diyerek, “İskenderun şehitleri” ile “Filistin şehitleri” diye yan yana anarak, vatan evlatlarına hassasiyetle yanaşmışlardır..
Kendileri samimi oldukları için de, bir yandan İsrail’le çatişan beyanlarda bulunulurken, beri yanda “kafa karıştıran ilişkilerin sürdürülmesi”ni sorgulamaktadırlar..
Saadet Partisi diyor ki; “Hükümet yetkilileri ve diğer siyasiler İsrail’den aldıkları ödülleri geri vermeli.. Askeri ticari ilişkiler kesilmeli.. İsrail’deki Mavi Marmara da hemen alınmalı.. Netanyahu ve Liberman hakkında uluslararsı adalet zorlanmalı.. İsrail Büyükelçisi hâlâ durmamalı..”
Samimiyet test ediliyor.. İslamiyete, insanlığa inanışın samimiyeti!..
Bir vahşi saldırgan sayesinde, iktidarı korumak mı amaç!!Yoksa mazluma yandaş olmak mı?! Hesabı anlamak, akil olan için mümkün..

Yazarın Diğer Yazıları