Saflar karıştı

A+A-
Afet ILGAZ

“Yargı her şeye muktedirdir, yargıyı rahat bırakın”  efelenmesiyle dört yıldır özel yetkili mahkemelere toz kondurmak istemeyenler, şimdi yargıya muhalif tavır alıyorlar. Polise toz kondurmayanlar da günde 10 polisi görevden almaya başladılar. 
   Günlerdir televizyonlarda, gazetelerde bu  “kaos”  durumu konuşuluyor, tartışılıyor. Aslında ortada zarar gören, sıkışan, Türkiye’dir. Çünkü gerçekten de yargı dört yıldır akıl almaz yargı uygulamalarıyla Türkiye’nin hemen hemen en seçkin kişilerini en büyük zekâlarını ve kabiliyetlerini dumura uğratmıştır. Buna karşılık MİT de, benim bildiğim ve bilmek istediğim MİT de Türkiye’nin beynidir, tıpkı öbür seçkin bilim adamlarının, subaylarının gazetecilerinin korunması gerektiği gibi korunmalıdır. Ama son çıkan  “koruma”  özel kanununa göre, şüphe uyandıran teşkilatlar da işin içindedir. Türkiye’ye haberli habersiz giren yabancı ajanların bu teşkilatlarda olabileceği varsayımını göz önünde bulundurursanız  “çete”  tabiri yadırganmaz. Başbakan’ın iznine gelince... Buna gelmek istemiyorum. Üstelik ABD’den Merkez Kuvvetler Komutanı’nın da geldiği, İlker Paşa’nın yargılanma kararının alındığı şu günlerde...

***


Sionizm, küresel sermaye, artık zekice ve hâşâ “yaratıcı” tezgahlar, tertipler üretemiyor. İstihbarat komploları yıllardır CIA’nın hazırladığı El Kaide gibi Müslüman etiketli örgütler, AB yaptırımları, sözde  “bahar” lar... Müslüman halklar artık uyandı. Namık Kemal’in romanındaki gibi  “intibah”  dönemi başladı. Kaddafi’nin sağ kalan oğullarının Libya’daki girişimleri, hapishanelere doldurulan sivil halkın ayaklanmadan duydukları pişmanlık, Mısır’da Mübarek yanlılarının statlardaki ölümcül tepkisi. Irak merkezi yönetiminin Suriye’nin yanında yer alarak safını belli etmesi, Pakistan ve Afganistan’daki emperyalizme karşı kendini gösteren siyasi ve aktif direnişler, Rusya ve İran’ın bu cephe içinde yer alan büyüklerden oluşu, Çin’in menfaatlerini emperyalist cepheye karşı koruma zorunluluğu, Avrupa ve Amerika’da ekonomilerindeki feci çöküşler... Artık Sionizmin ve dünyaya kan kusturan küresel çetenin sonunun başlangıcına şahit olduğumuzu gösteren bir süreçtir.
   Bu uyanışa rehber olan Türkiye, hiç şüphem yok ki, geçici arızaların bozamayacağı Atatürk Türkiyesi olacaktır.

Yazarın Diğer Yazıları