Sağlık Bakanlığı’ndan AVM’lere yeni uyarılar

Sağlık Bakanlığı’ndan AVM’lere yeni uyarılar
Sağlık Bakanlığı, yaptığı açıklamada AVM’ler ve taksi durakları için salgınla mücadele konusunda yeni uyarılar açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, 11 Mayıs’ta açılacak AVM’lere uyarılar yaptı. Bakanlık, yaptığı açıklamada virüs önlemleri kapsamında uyulması gerek kuralların görünür şekilde asılması gerektiğini belirterek, havalandırma perdelerinin kapatılmasını istedi. Bakanlık, taksi durakları için de uyarılar yaparken, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“AVM’de ve AVM’deki iş yerlerinde görünür yerlere COVID-19 önlemleri ile ilgili afişler (el yıkama, maske kullanımı ve iş yeri içinde uyulması gereken kurallar) asılmalıdır. AVM ve iş yerlerinin girişinde, ayrıca AVM içerisinde uygun yerlerde el antiseptiği bulundurulmalıdır. AVM girişlerinde bulunan hava perdeleri çalışıyorsa kapatılmalıdır.

Ticari taksi duraklarında COVID-19 hakkında bilgilendirme yapılmalı ve duraklara COVID-19, el yıkama, maske takma kuralları konusunda afişler asılmalıdır. Ticari taksi duraklarında kişiler arası mesafe  (3-4 adım, 1 metre) korunmalıdır.”

İlgili Haberler

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş