Saldırandan değil savunandan kork

A+A-
Murat TAŞKIN

Yazıya, merhum üstad, tek yüzlü dava adamı Abdurrahim Karakoç’un şiirinden mısra ile başlayalım:
Hak haklının en mukaddes malıdır, vermezlerse alacaksın; tamam mı?” Sonra, 2010-11 sezonunu F.Bahçe zirvede bitirmiş olsa da, mahkeme kararı ile “ortada haksız bir kazanç” olduğuna karar verilip, hukuken kayıtlara geçirildiğini hatırlatıp, şartların anormal, bu nedenle haksız uygulamaların normal olduğu (!) Türkiye’de, hakkın sahibine, yani şampiyonluğun Trabzonspor’a iade edilmemesini anlamakta sıkıntı çekmediğimizi belirtelim!..
Ve de, şairin “Vermezlerse alacaksın; tamam mı? “ teşviki ile gaza gelinse dahi, bunun; yani şampiyonluk kupasını alıp Trabzon  müzesine yerleştirmenin hiç ama hiç kolay olmadığını, nedeninin de Türkiye’yi yönetenlerin,  tarafsız olmamasından kaynaklandığını hatırlatalım..
Ardına da, “En büyük markası Trabzonspor olan Trabzon’un, Trabzonluların da kendilerini bu haksızlığa mahkum edenlere karşı topyekün bir karşıtlık içinde olmadıklarını, olamadıkları”nı da ekleyelim..
Son örneğinin de, bir süre önce yaşanan “CHP heyetinin Trabzonspor ziyareti”, ardından da geçen hafta “Başbakan Erdoğan’ın boynuna asılan Trabzonspor kaşkolü” üzerinden yapılan tartışmalar olduğuna dikkat çekelim!..
Yöneticisinden, taraftarına, bürokratından basınına kadar, “Başkasına haram kıldığını, kendine ve yandaşlarına helal” mantığıyla hareket edenlerin, Türkçesi “riyakârlık yapanların artık bu şehirde cirit attığını” özeleştiri yaparak ifade edelim..
Cesaretleri kalmamış!
CHP milletvekillerinden oluşan heyetin, Trabzonspor ziyaretine, “Kılıçdaroğlu, Fenerbahçe Kulübü’nü ziyaret edip, kendilerine destek çıktığını” ifade ederek tepki koyanlar, terbiyesizlik yapacak derecede üslup kullananlar, söz konusu Fenerbahçeliliği olduğunda, evirmeyen, çevirmeyen, kıvırmayan (takdir etmek gerek) ve bu nedenle her türlü desteği veren Başbakan Erdoğan’ın bundan önce olduğu gibi son gelişinde de boynuna Trabzonspor kaşkolü asılmasına, gıklarını çıkarmamış, istisnalar hariç tek kelime dahi etmemişlerdir. Daha doğrusu, edecek kadar cesareti kendilerinde bulamamışlardır..
Yani, ikiyüzlülük sergilemiş, “CHP’ye defol; Başbakan’a kaşkol” uygulamasını akıllarına ve gönüllerine sindirebilmişlerdir. Ondan sonra da, “Trabzonspor haksızlığa uğramış, hakkı gasp edilmiştir” diye meydanlarda başları dik, onurlu ve gururlu olarak dolaşabileceklerini sanmışlardır!..
Eee, boşuna denmemiş, “Bir davaya en büyük zararı ona saldıranlar değil, onu aptalca savunanlar verir” diye..

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları