Sektörel "ağza bal parmaklama"

A+A-
Selcan TAŞÇI HAMŞİOĞLU

untitled-2-001.jpg

untitled-3-001.jpg

Bütün hukuki, ahlaki, sosyal, kültürel, siyasal normlara  "rağmen" adaylığını ilan ettiği  "şov" da bir kere daha gördüğünüz üzere  "organize işler" de hayli mahirler.

Misal...

Alın dünkü iktidar yanlısı gazeteleri yan yana dizin:
Birinde  "Çözüm sürecinin yol haritası; üç koldan dönüşe üç yıllık takvim"  diye PKK'yı meşrulaştırma, PKK'lıları cinayetlerinin, katliamlarının, kurdukları pusuların, patlattıkları mayınların, kestikleri yolların, kaçırdıkları memurların, korucuların, çocukların, kurdukları uyuşturucu ağının, kara paranın, vatan gaspının,  "paralel devlet" kurmanın cezalarından muaf tutma ve nihayetinde Öcalan'ı salıverme  "müjde" si(!)
Ötekinde  "şehit ailelerine bayram müjdesi" (!); lütfetmişler kamuda istihdamları için düğmeye basmışlar!

***

Çözdünüz mü resmi;
 "Ağza bal parmaklama" yı bile  "sektör" lere bölmüşler:
- Sen teröristlere...

- Sen şehit ailelerine...

Hatta;
- Sen şehit ailelerinin  "ahı" nı al evlatlarının katillerine  "bal" eyle...

- Sen canilere verilen tavizi, teslimiyeti, ihanetin tarife hacetsiz halini al, gözyaşlarıyla bir milletin yüreğini sulayan, kuruyan vicdanları yeşerten o anaların ağzına  "barış" diye çal...

Ama mühim tabii...

-Görece, öbür dünyayı, bu işin ahiretini düşünmezsen eğer- değer tabii(!)
 "Oy" a vurunca, nereden baksanız yüzde ellinin ellisi var ucunda!
Yoksa -uzayda yaşamıyorlar ya- bilmiyorlar mı; o şehit analarının evlatlarının künyesini avuçlarına aldıkları günden bu yana  "bayram" ları  "benim neyime"  diye karşıladığını!
Kapılarını, oğlunun  "tezkere" siyle gelmeyen  "müjde" ye çoktan kapadıklarını bilmiyorlar mı!
 "Müjde" artık bu diyarda sadece; janjanlı bir ambalaj adı.

Yoksa -iş imkanı, eğitim, burs imkanı; bunlar jest, hediye vs. değil devletin zaten boynunun borcu- vatana evlat feda etmiş sabır, onur abidesi aileler için bir şey yapmayı o kadar çok arzu ediyorsa; iktidar her şeyden önce, körpecik bedenlerin kanını kaldırmalıydı yerden...  Afyon'da 25 askerimizin parçası bulunamayacak hale gelerek şehit olduğu olayı örtbas etmemeliydi mesela; bilirkişilerden, bomba uzmanlarından kaçırmamalıydı olay yerini...  "El bombası"  dışında bir patlayıcının izine rastlandığı halde dosyayı kapatanlardan hesap sormalıydı; çekip almalıydı ayaklar altından...

Bayram müjdesi değil işin aslı seçim rüşveti;
Evlat acısının  "maaş+yol+SSK" ile satın alınamayacağını nereden bilsinler;  "bıbıcık" larının  "paracık" ları içinde yüzen evlatlarını  "asker" e uğurlamadılar, bir gözleri  "Güneydoğu" dan gelen haberlerde, diğeri kapıda, kulakları telefonda "asker yolu"  gözlemediler ki!

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları