Şemdinli’de çatışma! 2 uzman çavuş şehit oldu

Şemdinli’de çatışma! 2 uzman çavuş şehit oldu
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi kırsalında çıkan çatışmada 2 uzman çavuş şehit oldu.

Hakkari'nin Şemdinli ilçesine bağlı Derecik beldesi kırsalında önceki gün başlayan çatışmalar hala devam ediyor. Gece saatlerinde operasyon yapan güvenlik güçleriylePKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 2 uzman çavuş şehit oldu, 3 asker de yaralandı. Şemdinli'de dün yaşanan çatışmada 10 terörist etkisiz hale getirilmişti.

ZONGULDAK'TAKİ BABAEVİNE ŞEHİT ATEŞİ DÜŞTÜ

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarıyla çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Onbaşı Kerim Keçeci’nin Zonguldak'taki babaevine ateş düştü. 

Çaycuma ilçesine bağlı Yeniköy'de yaşayan 22 yaşındaki şehidin babası Naim ile annesi Feruzan Keçeci’ye acı haberi, Jandarma Alay Komutanı Albay Haluk Selvi ve askeri yetkililer verdi. 

Şehit Keçeci’nin baba ocağına Türk bayrağı asıldı, büyük üzüntü yaşayan ailesine akrabaları ve komşuları taziye ziyaretinde bulundu. Şehidin fenalaşan bazı yakınlarına sağlık ekipleri müdahale etti. 

Şehidin amcası Bayram Keçeci, gazetecilere yaptığı açıklamada, ailesinin çocuklarından 3 gündür haber alamadığını ve bunun tedirginliğini yaşadıklarını söyledi.

Şehidin anne ve babasını "Görevdedirler, dertlenmeyin" diyerek teskin etmeye çalıştığını anlatan Keçeci, şunları kaydetti:

"Bu sabah şehidin babası olan kardeşimle Saltukova merkezde bir çay bahçesinde oturuyorduk. Orada da bana oğluna ulaşamadığını söyledi, hatta birkaç kez yanımda aradı. Ben de 'Uyuyorsa rahatsız etme' dedim. Kısa bir zaman sonra köyümüzün muhtarı kendisini aradı ve acı haberi öyle öğrenmiş olduk. Şehidimiz, eğitiminin ardından bir ay önce Şemdinli’de göreve başlamıştı."

Bu arada, şehidin abisi Mustafa Keçeci'nin de Hakkari merkezde uzman çavuş olarak görev yaptığı öğrenildi.

 

 

 

Günün Karikatürü
Yeniçağ karikatur / Emre Ulaş