Şener, hatayı kendinde arasın!..

A+A-
Murat TAŞKIN

Toplum olarak en büyük handikabımız, suç ve suçluyu başka yerde aramaktır. Tabii ki, “istisnalar kaideyi bozmaz” diyerek genel anlamdadır bu yargı..
Örnekleri de o kadar çoktur ki!.. Sağ-sola, arkaya-öne, ekonomiye-siyasete, kültüre-spora bakınız görürsünüz..
Hele hele spora.. İlle de Trabzonspor’a..
Son 27 yıldır şampiyon olunamamasında bilene ki, rakiplerin gücü kadar Trabzonspor’u sahada ve binada yönetenlerin hataları oldukça etkendir.
Hatanın biri bitiyor, diğeri başlıyor..
Nedenlerin başında ise, kurumsal bir yapı oluşmaması, sistem yerine kişilere bağlı bir yönetim tarzının benimsenmesi yatıyor..
Buna bir de başka hesaplar eklenince hata üstüne hatalar sürüp gidiyor. Son olarak yaşanan Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinde olduğu
gibi..
Tıpkı futbolcu kadrosunda olduğu gibi, kendi değerlerini bir kenara iten bir anlayışa hizmet eden Başkan Sadri Şener, Mehmet Atalay’ın ismi daha gündemde iken, sahiplenme yapmamasını bırakın bir kenara, başkalarına balıklama dalması, kendisini bugünkü acizliğe taşımıştır.
Öyleki, TFF seçimlerinde bırakın kimin başkan olacağını, yönetime bile kimlerin alınması gerektiğini dahi Sadri Şener ve ekibine soran olmamıştır. Önder Karaduman ismini kim yazmış, sonradan vazgeçtirip Erdal Atalay’ı kim ekibe koydurmuş? Bir kişi “Ben yaptım”, ya da “Ben biliyorum” demiyor, diyemiyor.
“Yönetim de bir değil 2 kişi olmalı” diye dayatma yaparken, tek kişiyi dahi seçemeyecek duruma gelmiştir.
Sonuç ta ortadadır. İster oy kullanmazsınız, ister boykot ederseniz, isterseniz liglere bile katılmayabilirsiniz. Bunların hiç biri, sizin yanlış strateji uyguladığınız, hata yaptığınız gerçeğini ortadan kaldırmaz..
Aksine, daha beter yanlış batağına saplanmanıza sebep olur.  Ama çıkar da, “Biz bu işten anlamıyoruz. Trabzonspor’un hakkını hukukunu savunmayı beceremiyoruz. Hata ettik” derseniz, hiç değil se, Trabzonspor kamuoyuna “Hatalarını kabul ettiler. Bir kere daha affedelim şunları” dedirtirsiniz.
Bu dedirtme, Trabzonspor’un menfaatleri adına bir işe yarar mı?
Asla..
Sadece, “Beşer şaşar” diyerek, affetmeyle Trabzonspor taraftarı büyük olur..
Sebep olanlar değil..
Onun için Sadri Şener ve ekibine bir tavsiyemiz var:
Hacı Bektaş Veli’yi unutmayın:
“Hararet hardadır, sacda değildir.
Keramet baştadır, saçta değildir.
Her ne arar isen kendinde ara,
Kudüs’te, Mekke’de Hac’da değildir.”

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları