AKP'li isimden canlı yayında bomba FETÖ itirafı! ''Evet kol kola yürüdük, çünkü...''

CNN Türk canlı yayınında FETÖ ile omuz omuza yürüdüklerini itiraf eden AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, ''Bunu fantezi olsun diye yapmadık. Kemalist geleneği kırmak için yaptık'' dedi.

AKP Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcısı Emre Cemil Ayvalı, CNN Türk’te Ahmet Hakan’ın sunup yönettiği Tarafsız Bölge programına konuk oldu.

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmalarına ilişkin konuşan Ayvalı, iktirada geldiklerinde kendi kadroları olmadığı için FETÖ ile yan yana yürüdüklerini söyledi.

"Darbeci Kemalist zihniyeti ortadan kaldırmak için FETÖ ile ittifak yaptık" diyen Ayvalı, şöyle devam etti:

"BUNU ANCAK ERDOĞAN GİBİ BİR LİDER YAPABİLİRDİ"

“Eğer ki AK Parti FETÖ’yle bürokraside geçmişte kol kolaydı diyorsanız… Bunu farklı darbecileri tasfiye etmek için yaptı. Çünkü eski devlet düzeninde atama düzeni şöyleydi: 2002’de ben iktidara gelmişim, sene 2007-2008. Benim 1 müsteşar atamam için bu adamın genel müdür olarak 12 yılı doldurması lazım.

Ben sanki kendi kadrolarımla geldim de, çok muktedirdim de böyle bir fanteziye mi girdim? Bir tarafta darbeci Kemalist gelenek vardı, bir tarafta FETÖ vardı. Bunları birbirine kırdırmak suretiyle yol almak mecburiyetinde kaldım. Mesele budur. Bunu ancak Recep Tayyip Erdoğan gibi bir lider yapabilirdi.”

"İTİRAF BU"

Bu sözler üzerine programın konuklarından Avukat Salim Şen’in “İtiraf bu” çıkışının ardından söz alan Ayvalı öyle demediğini, “darbeci Kemalist ordu” değil, “darbeci Kemalist vesayet” dediğini söyleyerek kendini savundu.

Güncel Haberleri