"İmam Hatipliyiz diye AK Parti'ye oy vermek zorunda mıyız?"

AKP'li görevlilerin 23 Haziran seçimleri öncesinde İmam Hatip Liselerini ziyaret ettiğini söyleyen Yeni Akit yazarı Dilipak, "İmam Hatipliyiz diye AK Parti'ye oy vermek zorunda mıyız?" cevabını aldıklarını iddia etti.

Hükümete yakınlığıyla bilinen Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 23 Haziran seçimleri öncesinde bir grup AKP’linin İstanbul’da İmam Hatip Lisesi’ni ziyaret ettiğini ve ‘oyunuz Binali Bey’e herhalde’ sorusuna "İmam hatipliyiz diye AK Parti'ye oy vermek zorunda mıyız?" cevabını aldığını yazdı.

Dilipak'ın yazısının ilgili kısmı şu şekilde:

"Seçim öncesi, AK Parti ilçeden bir grub İstanbul’da bir Anadolu İmam Hatip Lisesini ziyaret eder. İmam Hatip son sınıftaki kız öğrencilerle sohbet ederler. “Oyunuz Binali beye herhalde” deyince aldıkları cevap şu olur: “Biz imam hatipliyiz diye AK Parti’ye oy vermeye mecbur muyuz, Ekrem beyin duruşu bize çok yakın geliyor.” Bizimkiler bunu beklemiyorlardı. Bizim tarlamızı başkaları sürmüştü, köprünün altından çok sular akmıştı. Güzel binalar yaptık ama, dışı birileri kıskandırırken, içi bizi yakıyordu! Bizim İmam-Hatip dernekleri, Vakıfları ‘Deist İlahiyatçı, Meslekçi’(!) beklemiyorlardı. Sahi, ‘biz eskiden eskiden’ ‘İrşad faaliyeti’ diye bir faaliyetimiz vardı değil mi. ‘Tebliğ’e çıkardık.  Şimdi ‘Deistlik’ten şikayet ediyoruz.  Neyse!  Halimiz bu! Şimdi ah-vah’ı bırakıp, takkemizi önümüze koyup düşünmemiz gerek. Tarikat, parti, vakıf, dernek, vakıf, evet şimdi övünme ve dövünme zamanı değil. Çözüm üretmeliyiz, Ne yapacaksak hemen şimdi! Zira yarın çok geç olabilir. Şimdi itiraf zamanıdır: İnni küntü minezzalimin!"

Güncel Haberleri