Üsküdar Belediyesi Akşener konuşurken ışıkları söndürdü!

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul'da Üsküdarlılarla bir araya geldi. Akşener, konuşmasına başlayacağı sırada, Üsküdar Belediyesi meydanının elektriklerini kesti.

Tüm engellemelere rağmen seçim çalışmalarına devam eden Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, vatandaşla bir araya gelmeye devam ediyor.

Bu kapsamda 24 Haziran programına İstanbul mitingleriyle devam eden Akşener’in Bayrampaşa ve Fatih'ten sonraki son durağı Üsküdar oldu.

Meral Akşener, tam konuşmasına başlayacağı sırada meydanın ışıkları Üsküdar Belediyesi tarafından kesildi. Üsküdar'ın kalan kısımlarında elektriğin olması ise dikkatlerden kaçmadı. Mitinge katılan vatandaşlar, telefonlarının ışıkları ile alanı aydınlatarak Akşener'in konuşmasına devam etmesini sağladı.

Meral Akşener'in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Dün Anadolu Ajansı’nın bir anketi düştü medyaya. Ben de sordum damadın Anadolu Ajansı’na talimat verdi mi? Vermedi mi? Bana tazminat davası açmış 1 milyonluk, benim param helal. Yemeye çalışana helal olmaz.

İşler ısındı, birçok şeyi arkadaşlar görüyor. 2. Tura kalacağını görüyor. Meclis çoğunluğunu kaybedeceğini görüyor. 2. Turda karşısına Meral Akşener çıkarsa, yenileceğini görüyor.

Gençlerimiz, işsiz umutsuz. Kadınlar korkuyor.

Çok engelle karşılaştık. Engelleri aşa aşa geliyoruz.

Madem ben FETÖ’cüyüm, dokunulmazlığım yok, gelin tutuklayın beni. Gereğini yapın kardeşim. Bana bugüne kadar talimat verecek adam anasının karnından doğmadı. Bana iftira atanlar şerefsizdir. Şimdi sıkıştılar, Abbas zorda.

Hapishaneye giderken herkes çil yavrusu gibi dağılmıştı. Yanında kim vardı unuttun.

Ne il başkanlarının, ne ilçe başkanlarının içinde bir tane FETÖ’cü bulunmadığı bir partidir, İYİ Parti.

"SEN Mİ MİLLİSİN?"

Biz gayrı milli oluyoruz, muhterem yerli ve milli. Sahilleri peşkeş çekerken sen yerli ve milli oluyorsun. Bir tarih esere dokunmayan Meral Akşener, gayrı milli öyle mi?

'Benim eşim Arap, Ben Rizeliyim' diyeceksin. ‘Bu ne demek? diye sordum Rizeli olan eşime. O da dedi ki 'Pontus'um' demek istiyor.

Bir tane hoca geçinen adam, ‘Rüşvetin hediye olduğunu’ alınabileceğini belirtti. Ülkeye dair maddi olan ne varsa yükseldi, manevi olan ne varsa ucuzladı.

Bize Fırat’ın doğusuna geçemez, diyorlardı. Biz oralarda teşkilatlandık. Göreceksiniz, oralardan milletvekili çıkaracağız.

IŞIKLARI KESTİLER!

Meydanın lambalarını söndürmüş, belediye şimdi de. Biz bunlara alışkınız. Salon verilmedi, otoparklarda konuştuk.

Stantlarımıza saldırdılar. Bunlara ses çıkarmadık. Normalde biz bunları yutmazdık. Ama cevabını sandıkta vereceğiz, sandıkta.

İstanbul’da genç işsizliği olabilir mi? Burada genç işsizliği var. Ayıp be ayıp!

KPSS sınavlarında sorular çalınmışsa, orada ses çıkarılmamışsa, bu düzen değişmelidir!

"24 HAZİRAN'DAN SONRA GERİLE GERİLE SÖYLEYECEKSİNİZ"

İYİ Parti’ye oy vermeyi düşünen seçmenler, oy vermek istediklerini söyleyemiyorlar, korkuyorlar. Çünkü bazıları taşeron yanında işçi, bazısı memur…

Allah’ın izniyle 24 Haziran’dan sonra göğsünüzü gere gere İYİ Partili olduğunuzu söyleyeceksiniz.

15 Temmuz’da Üsküdarlı devleti köprüden toplayıp getirdi. 2010’da gidip konuştum, dedim ki ‘Yapmayın’. Bugün sonuçları ortada. Sayın Başbakan ve Cumhurbaşkanı’na soruyorum: “Siz bunlar olurken bostan korkuluğu muydunuz?”

Ecdat dediğin Osmanlı şu an olsa, size ayakkabısını bağlatmazdı. Abdülhamid Han’ın açtığı okulları kapattınız.

Damatlarınız FETÖ okullarından mezun. Siz nasıl bu mücadeleyi yapacaksınız? Biz bunu layıkıyla yapacağız.

Söylediğimiz sözlerin arkasında olacağız. Parlamenter sistemi sağlayacağız. Tek adam sistemini bitireceğiz.

"BEKA SORUNUNU ORTADAN KALDIRACAĞIZ"

Bu ülkenin bu iktidarla bir beka sorunu olduğu ortadır. Ülkeyi yöneten kişinin, sürekli aldatılması en iyi ihtimalle saflıktır.

İstanbul’u en büyük Suriyeli şehri yaptılar. Cumhurbaşkanı olduğum an Suriye ile ilişkileri düzelteceğim. Suriyeli kardeşlerimi geri göndereceğim.

"Ülkeye her yıl 50 milyar dolar yatırım yapacağım. Her gencime iş bulacağım. Bulana kadar da vatandaşlık maaşı vereceğim.

Tarımı bitirdiler. Şimdi soğan ve patates ithal edeceklermiş. Tarımı bilerek bitirdiler. Biz gelir gelmez Türkiye 5 yılda tarımda kendi kendine yetmiş ve ihraca başlamış bir ülke olacak. Bir milyon çiftçi işsiz vaziyette. Ben bunların bilerek, isteyerek tarımı bitirdiğini düşünüyorum.

Bu arkadaşların varlığı bir beka sorunudur. Bu sorunu 24 Haziran akşamı ortadan kaldıracağız.