Sigorta şirketine sigorta gerekiyor

A+A-
Remzi ÖZDEMİR

Özel Sağlık Sigortası çağdaş bir uygulama. Maddi durumunuz uygunsa belli bir prim karşılığında sağlık risklerine karşı kendinizi güvence altına alıyorsunuz ya da güvence altında  olduğunuzu zannediyorsunuz.
Ta ki bir sağlık sorunu yaşayana kadar.
Reklamları ortalıkta boy gösteriyor. Bu reklamlara aldanıp sağlık sigortası yaptıranlar ise kendilerinin sağlık sigortası olduğunu zannediyorlar ama kazın ayağı hiç de öyle değil.
Ankara’da yaşayan aile dostumuz bir çiftin üç buçuk yaşındaki çocukları hidrosel tanısıyla Ankara İbni Sina Hastanesi’nde ameliyat olur. Ameliyat sonrası Epikriz raporunda da tanı Sol Hidrosel olarak belirtilir. Aile Emekli Sandığı’na tabi olduğu için giderler SGK tarafından karşılanır. Aile hastaneye sadece bir fark öder .
On yıldan fazla Allianz Sigorta’ya sağlık sigortası primi ödeyen çiftin üç buçuk yaşındaki çocukları da doğduğu günden itibaren Allianz sağlık sigortalıdır. Aile ameliyat farkını Allianz Sigorta’dan talep eder. Ancak Allianz ödeme yapmayı kabul etmez. Halbuki sigorta poliçesinde Optimum Sağlık Sigortası  Özel Şartları arasında yer alan 13. maddenin  c bendinde “...hidrosel tedavisi ve komplikasyonları için teminatlar poliçe başlangıcından 9 ay sonra başlar” denilmektedir.
Ameliyat olan hasta ise üç buçuk yıldır sigortalıdır.
Buna rağmen Allianz Sigorta ödeme yapmaz ve doğum sonrası anomali diyerek işin içinden sıyrılır. Bu durum açıkça tüketicinin aldatılmasıdır.
Allianz Sigorta’yla ilgili poliçe hükümlerine rağmen ödeme yapılmaması olayları, giderek artıyor. Bu nedenle Allianz Sigorta’dan sağlık poliçesi alanlara önerimiz poliçenizi güvenilir bir sigorta şirketine tekrar sigortalatın, Allianz bahane yaratıp ödeme yapmazsa tedavi masraflarınızı diğer şirketten alırsınız.

***


Bu hafta bir başka şikayet konusu ise GSM devi Turkcell ile ilgili.
Yaz ayları ile birlikte GSM şirketleri arasında kıyasıya 3g internet paketi satma yarışı başladı. Turkcell her zaman olduğu gibi bu yarışta da lider olduğunu hissettirdi ve 29 liraya 4GB internet paketi sattı. Oldukça cazip bir paket. Üstelik faturasız da alabiliyorsunuz. Yani 12 veya 24 ay taahhütte bulunmadan. Tabii ki bu sadece sözde kaldı. Çünkü hazır kartı olanlar maalesef bu kampanyadaki aldatmacayı fark ettiler. Turkcell bu kampanyadan sadece faturasız data hattı olanların faydalanacağını bildirdi. Faturasız data hattı almak isteyenler ise Turkcell İletişim Merkezi’deki elemanlar tarafından ‘o ne’ diye karşılandılar. Yani faturasız data hattı alma olanağınız yok. O halde neden bu kampanyayı yaptınız?
Onu Turkcell yetkilerine sorun!
Turkcell yetkililerine buradan sesleniyorum.
Bu kampanyadaki kelime oyunları koskoca Turkcell’e yakışmadı.

  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları